Nedělní závodní den začal pro Vršeckého ještě lépe, než v sobotu, kdy vyhrál závod s handicapem (čtěte zde).

Vršecký dokázal být druhý v měřeném tréninku, který rozhoduje o umístění na startovním roštu. Jenže v následném pohárovém závodě začalo pršet a ani nejrychlejší kolo závodu Vršeckého nevyneslo výš, než na páté místo.

Tým roudnické Buggyry se raduje z vítězství Davida Vršeckého. "Já vodu prostě nemusím. Měl jsem vůbec problém udržet auto na okruhu," vysvětloval Vršecký v cíli. V dalším průběhu závodu držel roudnický trucker pátou pozici, když v závěru zajel na osychající trati nejrychlejší kolo. "Škoda, osm bodů je dobrých, ale mohlo to být ještě lepší," doufal.

Zato závod s handicapem opět Vršecký vyhrál! "Abych pravdu řekl, nepamatuji si, že bych někdy vyhrál během jednoho závodního víkendu obě jízdy s hendikepem. Když k tomu připočtu druhé místo z dnešního super pole, jsem spokojený," dodal dvojnásobný mistr Evropy. "Teď nás čeká delší pauza, budeme se věnovat datům a testování. Misano nás nakoplo."

Další závod se totiž pojede ve španělské Jaramě až 9. a 10. Června.

David Vršecký stříká v Misanu šampaňské na třetího Jochena Hahna. Druhý český jezdec Adama Lacko s Renaultem v Misanu sbíral jen bramborové medaile. Čtyřikrát dojel čtvrtý! A toto místo mu patří i v celkovém pořadí. Lackovi přitom na úvod vůbec nepřálo štěstí. V rozhodujícím měřeném tréninku, který určuje pořadí na startovním roštu hlavního závodu, mu odešla převodovka. „Bouchla mi při výjezdu na cílovou rovinku. Svým způsobem to bylo štěstí v neštěstí, protože jsem setrvačností dojel alespoň na sedmé příčce," řekl Adam Lacko.

S celým víkendem byl nakonec vcelku spokojený. „Bylo příjemné dokázat si, že s Hahnem a Albacetem můžeme pořád závodit," shrnul Adam Lacko.

Třetí český jezdec Frankie Vojtíšek v Misanu opět chyběl. Svůj vůz by měl mít připravený až v červnu do Jaramy.

ME tahačů v Misanu

Sobota:

Pohárový závod: 1. Hahn (Něm. MAN), 2. Albacete (Šp./MAN) + 1,9, 3. Östreich (Něm/Renault) + 11,4. Lacko (ČR/Renault) + 12,2, 5. Vršecký (ČR/Buggyra) + 13,0.

Závod s handicapem: 1. Vršecký, 2. Östreich + 6,1, 3. Albacete + 7,3, 4. Lacko + 9,2.

Neděle:

Pohárový závod: 1. Albacete, 2. Hahn + 7,6, 3. Östreich + 8,4, 4. Lacko + 11,3, 5. Vršecký + 11,9.

Závod s handicapem: 1. Vršecký, 2. Östreich + 2,7, 3. Hahn + 4,7, 4. Lacko + 7,0.

Celkové pořadí: 1. Hahn 103 bodů, 2. Albacete 96, 3. Östreich 76, 4. Lacko 70,  5. Vršecký 56.