Všechny čtyři závody minulý týden v Istanbulu i první závod v sobotu v Misanu měl jediného vítěze. Němce Jochena Hahna s MANem. Až druhý závod s handicapem přinesl pocit slávy i pro jiného jezdce. A podařilo se to právě Davidu Vršeckému s Buggyrou.

"Mám samozřejmě ze sebe i celý tým velkou radost. Dokázali jsme, že umíme," neskrýval David Vršecký po dojezdu nadšení. "Po celou dobu závodu jsem se cítil skvěle, čemuž odpovídaly i časy."

ME tahačů v italském Misanu. Do závodu ostartoval Vršecký z druhé řady, ve čtvrtém kole pak šel do čela před Athonyho Janiece. Jochen Hahn v té chvíli ztrácel čtyři a půl sekundy. "Věděl jsem, že pokud se nestane něco s technikou, bude to dobré, protože v závěru budeme zrychlovat," vysvětloval Vršecký před vyhlášením výsledků.

Postupem času se jeho optimistické prognózy naplňovaly ve stále větší míře. Dvě kola před koncem narostl náskok  dvojnásobného evropského šampióna na takřka šest sekund. "Bylo to výborné, uvědomil jsem si, že žádný Čech ještě letos nevyhrál. Hahn s Albacetem byli daleko. Konec závodu jsem si dokonale užil."

Mezi prvními gratulanty byl i týmový manažer Jan Kalivoda. "Absolutní spokojenost. Tým si věří a podle toho funguje. Vítězství v konkurenci továrních gigantů MAN a Renault má pro nás velkou cenu. Určitě se nejedná o poslední triumf."

Závody pokračují v Misanu v neděli.

ME Tahačů Misano:

Sobota:

Pohárový závod: 1. Hahn (Něm. MAN), 2. Albacete (Šp./MAN) + 1,9, 3. Östreich (Něm/Renault) + 11,4. Lacko (ČR/Renault) + 12,2, 5. Vršecký (ČR/Buggyra).

Závod s handicapem: 1. Vršecký, 2. Östreich + 6,1, 3. Albacete + 7,3, 4. Lacko + 9,2.

Celkové pořadí: 1. Hahn 80 bodů, 2. Albacete 70, 3. Östreich 55, 4. Lacko 53,  5. Vršecký 38.