Severočeši přicestovali k utkání bez řady marodů, chyběl také hlavní trenér Martin Dlouhý, jenž je v Portugalsku s reprezentací v plážovém fotbale. Ani domácí ale nebyli v plné síle. Chráscina, Havlín, Svoboda, Chroust, Cenek, ty všechny postrádal kouč domácích.

První půle branku nenabídla, po změně stran se do vedení dostali hosté díky trefě Václava Koce. Srovnání zařídil domácí Petr Starý, pak už však rozjeli monolog pouze mladí odchovanci ústeckého celku. Vedení Rapidu vrátil svou prvni ligovou trefou Jaroslav Zápotocký, do prázdné branky pak upravil skóre jeho bratr Jiří Zápotocký.

Gonzalez během představení na severu Čech. Vlevo sportovní manažer FK Ústí Petr Heidenreich. Lorenzo Gonzalez je novou posilou FK Ústí nad Labem.
Zvučná posila pro Armu! Lorenzo Gonzalez hrál i za Manchester City

"Jsem rád, že jsme zvládli tento hodně důležitý zápas vítězně, a také jako tým. Můžeme být spokojeni s naší předvedenou hrou. A určitě jsem rád, že jsem dal svůj první ligový gól," líčil šťastný autor prvního ligového zásahu.

"Důležitý zápas jsme zvládli na jedničku. Jsem velice rád za týmový výkon, který jsme na palubovce Brna předvedli. Rád bych pogratuloval bráchovi za první ligový gól," navázalo jeho dvojče Jiří, které od sebe na palubovce málokdo rozezná.

Fotbal ilustrační
Fotbalová nabídka na víkend. Už víte, kam vyrazíte?

Ústečtí si museli poradit bez hlavního trenéra Martina Dlouhého, a také bez tří opor ze základní sestavy. Devět statečných tak vedl hrající předseda oddílu Matěj Čapek. "Do Brna jsme jeli s vědomím toho, že i když se jedná o třetí kolo, může se jednat o klíčový zápas. Na zápas jsme byli oslabení o tři hráče a hlavního trenéra, který je s plážovou kopanou na reprezentační akci v Portugalsku. Na soupeře jsme se připravovali taktický celý týden a jsem rád, že se to vyplatilo. Podali jsme maximálně zodpovědný a týmový výkon, na který budeme chtít navázat v dalších utkáních," zhodnotil zápas Čapek

Další zápas čeká, i přes reprezentační přestávku, Rapid v neděli 26. září doma proti Českým Budějovicím. Futsalové fanoušky nyní potěší mistrovství světa, které startuje už v neděli v Litvě. Zápasy českého národního týmu vysílá také ČT Sport, který přinese živě všechny tři duely svěřenců Tomáše Neumanna v základní skupině (pondělí 17.00 Panama, čtvrtek 19.00 Brazílie, neděle 15.00 Vietnam).

Futsal, 1. FUTSAL liga, 3. kolo:
Žabinští Vlci Brno - Rapid Ústí nad Labem 1:4 (0:0)
Branky a nahrávky: 27. Starý (Pšurný) – 25. Koc, 34. Ja.Zápotocký, 37. Ji.Zápotocký, 40. Ji.Zápotocký (Gajdoš)
Rozhodčí: Gasnárek - Šenkýř, Slanina.
Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) – Kratochvíl, Hanuš, Hromek, Starý, Trbušek, Hansl (C), Fessl
FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Rozboud, Gajdoš, Čapek, Koc,, Zápotocký Ji, Zápotocký Ja., Macháček, Klier