Ústí – Pardubice 70:58 (12:11, 30:32, 47:42)

„Jsme rádi za druhou výhru. Je hodně vydřená, ale jiné to nebude. Je to play-off a já věřím, že se nám podaří zopakovat stejný výkon,“ řekl ústecký pivot Stanislav Votroubek, jeden z klíčových mužů zápasu. „Série bude nejspíš ještě hodně dlouhá. My se ale těšíme na další zápas a porveme se o třetí výhru."

Domácí na přelomu první a druhé čtvrtky překlopili dvanáctibodovou bodovou šnůrou vývoj ze stavu 9:11 na 21:11. Beksa v jednu chvíli ztrácela 13 bodů, ale nesložila se a do poločasu otočila na 32:30. Sluneta rozhodla o svém triumfu trojkovou smrští při nástupu do poslední čtvrtky. Dvakrát se trefili z perimetru Votroubek s Šotnarem a Ústí rázem vedlo o 16 bodů. To by trhák, na který už Pardubice nenašly odpověď.

„Rozhodl druhý poločas, což je při pohledu na skóre jasné. Na rozdíl od zápasů venku jsme se dokázali vyrovnat Pardubicím na doskoku, což je jeden z klíčů k úspěchu. Druhým klíčem byl fakt, že jsme jim nedovolili dát tolik bodů z rychlých protiútoků. Nemá ale cenu říkat nic navíc, v pondělí se začíná znovu od nuly, čeká nás nový zápas,“ řekl trenér Ústí Antonín Pištěcký.

„Zatím se trápíme v útoku. Zase jsme udělali spoustu ztrát a špatných rozhodnutí. Toho se musíme vyvarovat, abychom mohli odehrát lepší zápas a v Ústí zvítězit,“ burcoval Pardubice Kamil Švrdlík.

V pondělí od 18.00 hraje Ústí opět doma už o mečbol!

Nejvíce bodů: Pecka 16, Robinson 12, Votroubek 11, Šotnar 10 – Švrdlík 14, Kent 11, Potoček a Welsch po 7. Stav série: 2:1.