„Ztrátu jsme nabrali už v první půli, kdy sice moc branek nepadlo ani na jedné straně, ale my jsme byli prostě jaloví,“ nehledal výmluvy vedoucí mužstva Chemičky Tomáš Velek. „Pak už jsme jen dotahovali.

Ústí nastřílelo v prvním poločase pouhých 8 branek, Most se tak nemusel příliš namáhat a dvanáct gólů mu stačilo k zajištění čtyřgólového náskoku. Na domácím týmu se podepsala i absence jedné z opor, Zdeňka Kabáta, Ondřej Vrběcký na všechno sám nestačil. Ačkoliv nasázel soupeři osm branek, žádné výraznější podpory se nedočkal. Alespoň částečně mu zvládli sekundovat pouze čtyřgóloví Poláček a Brejcha.

Ústí tak nevyužilo možnosti přeskočit svého soupeře v tabulce, ten se mu naopak vzdálil na čtyři body. „Pochopitelně je to v domácím prostředí velká ztráta. Začíná nám jít o kejhák,“ pronesl upřímně Velek.

Házenkářky ústeckého Spartaku (v červeném) podlehli doma lídrovi z Písku po statečném boji 24:31.
OBRAZEM: Senzace se nekoná, Spartak Ústí lídra neskolil

Chemička před sezonou výrazně omladila a zapracovává do kádru mladé odchovance, proces ale nejde tak rychle, jak by ústecký celek potřeboval.

„Mladíci se zapracovávají, ale jde to pomalu. Sezona bude nesmírně těžká. Sice se zlepšujeme, ale chce to čas a trpělivost. Mladí hráči potřebují právě takovéto zápasy, zatím nám chybí výraznější lídr,“ zhodnotil Velek. Ten vidí pozitivum alespoň v jarních odvetách. „Důležité zápasy se soupeři kolem nás budeme hrát doma. Snad nám to pomůže.“

Nejúspěšnější sportovec roku 2017. Vyhlášení ankety krajského kola.
Můžete zasílat nominace na Sportovce roku