Letos nejslabší celek extraligy musí zvítězit, aby opustil poslední barážovou pozici a záchranu měl ve vlastních rukou. Severočeši před vzájemnou bitvou ztrácí na Pražany jediný bod a jen výhra je posune před ČZU na nesestupovou pozici.

„Musíme bodovat minimálně za dva body, abychom to mohli mít pod kontrolou," má jasno šéf klubu Miroslav Přikryl.

Zasloužená výhra

Záchranářskou misi v play down začalo Ústí čtvrteční výhrou 3:1 na palubovce Odoleny Vody. „Je to překvapivý, ale zasloužený výsledek. Hráli jsme kvalitnější volejbal než během sezony. Teď musíme udělat druhý krok v utkání s Prahou, které naznačí, jak dalece budeme mít záchranu ve svých rukou, nebo jestli bude záležet na okolnostech a přístupu ostatních týmů v play down Ostravy a Odolky."

Přikryl je přesvědčený, že klíčový duel sezony jeho hráči zvládnou. „Výkon na Odolce vzbuzuje optimismus. Po dlouhé době jsem měl z mančaftu pocit, že bojuje a má ten správný přístup. Tak si představuju, že budou bojovat hráči angažovaní ústeckým klubem. Předtím jsem to u nich postrádal. Předem poraženost mě hodně štvala, ale teď už to nevidím," těší šéfa, který věří, že se nejvyšší soutěže v krajském městě podaří zachránit.

„Naše přání je zachovat extraligu pro Ústí i kvůli našim fanouškům. Vnímáme jejich dlouhodobou podporu a stabilní věrnost a zaslouží si, abychom nejvyšší soutěž udrželi," dodal Přikryl.