Hosté doplatili, mimo jiné, i na fakt, že ve stejný den a čas nastoupil jejich A tým v zápase první ligy, i tak ale přicestovala do krajského města konkurenceschopná sestava osmi hráčů. Rapid ale neponechal nic náhodě a kromě tří brankářů připravil hned deset hráčů do pole.

„Neměli jsme úplně fit Tomáše Votavu, který se pro start rozhodl až po rozcvičce, proto jsme neriskovali a raději postavili tři brankáře,“ přiblížil předseda klubu Matěj Čapek.

„Chtěli jsme napravit špatně odehrané utkání v Českých Budějovicích, což se nám podařilo již v úvodním poločase,“ oddechl si po zápase hrající kouč Rapidu Martin Dlouhý, jenž se do statistik zapsal jednou brankou a jednou asistencí.

Elba podlehla Kladnu 1:3.
FOTO: Elba má nové kabiny, ale získala jen dva body

Rapid od úvodu utkání dominoval, už v první půli si vypracoval náskok 6:0. Ten ještě narostl po změně stran, kdy už stál v domácí brance 15 letý Džudža, jenž tak sbíral další cenné druholigové zkušenosti. „Rozhodnutí bylo jednoduché, třetí gólman Mrázek chytal zápas v Českých Budějovicích, proto nyní dostal šanci Džudža,“ vysvětlil Čapek.

JEDINÝ GÓL MRZEL

Patnáctiletý talent se vyznamenal především pět minut před koncem, kdy chytil Slezákovi desetimetrový kop za šestý akumulovaný faul Rapidu, přesto ale čisté konto nakonec neudržel. Minutu a půl před koncem ho o něj připravil Malinský, jenž snižoval na 1:9. „Po zápase ho to samozřejmě mrzelo, ale určitě se tohoto zápisu brzy dočká,“ povzbudil vycházející hvězdu Rapidu po utkání předseda klubu.

Domácí si navíc spravili chuť hned vzápětí, kdy alespoň hosty počastovali populární desítkou, jíž završil Dominik Dvořák.

Futsalisté Rapidu Ústí nad Labem v zápase s Hradištěm. Mladý brankář Opálecký
Rapid poprvé nebodoval

„Konečně jsme hráli nacvičené herní situace a rapidně jsme zlepšili pohyb,“ viděl hlavní klíče k úspěchu Dlouhý. „Po šestigólové první půli jsme malinko polevili, ale zápas jsme dohráli ve slušném tempu a přidali další čtyři branky,“ doplnil hodnocení. „Byla znát absence hráčů A týmu Olympiku,“ přiznal sportovně na účet soupeře.

ZPÁTKY V ČELE

Rapid se díky výhře a zaváhání Plzně vrátil do čela druholigové tabulky, výsostné postavení ale bude hájit v další minisérii venkovních zápasů.

„Čeká nás derby v Chomutově a poté klíčový zápas na Kladně,“ vypočítal Čapek nejbližší program Rapidu. Zejména zápas s Kladnem bude pro Rapid velkou výzvou, neboť Středočeši jsou pouze o bod pozadu.

„Momentálně jsme rádi, že se nám povedlo odčinit špatný výkon v Českých Budějovicích a soustředíme se především na Chomutov. Pokud by ale byla šance 2. ligu ovládnout a postoupit výš, asi bychom se nebránili,“ uzavřel boss Rapidu.