Severočeši v loňské sezoně vyhráli nad Olomouckem dvakrát v prodloužení o jediný bod a hned úvodní vzájemný střet nové sezony přinesl opět pořádný nervák.
Začátek zápasu tomu přitom nenasvědčoval. Domácí šli do sedmnáctibodového trháku. Jenže hosté to nezabalili a ve třetí periodě skóre dokonce otočili. V poslední minutě to vzal na sebe veterán Houška a zařídil prodloužení. Zkušený pivot úřadoval i v nastavení s 24 body dotáhl Ústí k vydřenému vítězství. Poslední střelou ještě mohl vyrovnat Palyza, ale trojkový pokus neproměnil.

„Myslím, že jsme udělali skvělou reklamu basketbalu, byl to atraktivní zápas pro diváky,“ řekl Pavel Houška, který zapsal double-double.

„Druhá půlka byl obrovský boj o každý centimetr, Pavel Houška ukázal, jak je velký hráč a jaké střely dokáže trefovat, klobouk dolů," vysekl poklonu protihráči Radovan Kouřil z Olomoucka.

„V prodloužení rozhodly těžké střely. Michal Šotnar, který trefil třeba těžkou trojku přes pivota, si v závěru pro ty míče vyloženě chodil. Vyzdvihl bych také výkon Pavla Houšky,“ chválil trenér Pand Antonín Pištěcký.

„Zápas jsme měli ve svých rukách, v závěru zápasu i v závěru prodloužení jsme stříleli poslední střelu, bohužel jsme neproměnili,“ litoval trenér Predrag Benáček.

„V závěru to měli hosté na své ruce. Při té poslední akci v prodloužení jsem hráčům říkal, ať faulujeme, skončilo to ale poslední otevřenou střelou, což je vždycky blázinec. Štěstí se ale v prodloužení přiklonilo na naši stranu, což k tomu občas patří a jsme za to rádi," oddechl si Pištěcký.

Ve středu uplynula čtrnáctidenní doba, během níž měla být v týmu na zkoušce poslední ze zámořských posil Josh Davis. Proti Olomoucku odehrál jen 12 minut a dal dva body. „Rozhodli jsme se tryout prodloužit do příští neděle po zápase s Opavou,“ uvedl Pištěcký.

Ústí – Olomoucko 100:97 v prodloužení (28:18, 50:45, 67:74, 89:89)
Nejvíce bodů: Houška 24, Svejcar 23, Šotnar 14, Pecka 11, Brown 10 – Douglas 27, Josipović 19, Palyza 15, Kouřil 14. Trojky: 33/13 – 34/10. TH: 21/13 – 16/11.