Ústečtí sportovci si v Račicích vedli náramně. Kromě jedenácti titulů přivezli ještě tři stříbrné, tři bronzové medaile a dalších 21 finálových umístění!

KUKAČKA ŘÁDIL

Největší podíl na zisku titulů měl dorostenec Vilém Kukačka. „Vyhrál závod na K1 na trati 200 metrů, na K2 spolu s Janem Vorlem ze Sparty zvítězili na trati 1 km a 500 metrů, vyhráli i čtyřkajak na trati 1 km, kde je doplnili Ondřej Mašek (Sparta) a ústecký Víťa Vohryzka. Poslední titul získali Kukačka s Vorlem v juniorské kategorii na K2 200 metrů, do kterého nastoupili pouze dvacet minut po dojetí závodu na K4 a stylem start-cíl jasně zvítězili," vyprávěl předseda oddílu a hlavní trenér TJ Chemička Ústí Petr Šolc.

Kukačka pak přidal ještě stříbro na K1 1 km a na poloviční trati skončil třetí.

Pozadu v zisku titulů nezůstala ani Vilémova jedenáctiletá sestra Karolína. Ta startovala v kategorii dvanáctiletých děvčat, kde vybojovala zlato na MK1 200 metrů, stříbro na 500 metrů a jasné vítězství v kategorii děvčat jedenáctiletých získala se svou oddílovou parťačkou Johanou Schořovou. Ta pak vyhrála ve své kategorii jedenáctiletých benjamínek závody MK1 200 i 500 metrů.

„Úspěšné bylo mistrovství i pro juniorku Adélu Vonešovou, která získala bronz na K1 500 metrů, na K2 s Vikou Dimovou (Litovel) dojely druhé a na trati 1 km braly bronz," doplnil Šolc.

DVĚ ZLATA VETERÁNA

Úspěšný byl i veterán Bedřich Mráz, který vybojoval dvě zlaté medaile na K1 v kategorii nad 65 let na trati 1 km i na 200 metrů.

Šampionát v Račicích byl současně nominačním závodem pro kategorii dorostu a juniorů na závod Olympijských nadějí, který se pojede 23. až 25. září v maďarském Szegedu.

Nominace neunikla ani ústeckým závodníkům Vilém Kukačka bude startovat na K1 200 m, K2 a K4 200 m a na K4 1000 m. Adéla Vonešová si vyjela start na K1 200m.