Do poločasu prohrávali, ale jakmile přidali po pauze třetí touchdown a otočili z 7:10 na 21:10, věřil trenér Jan Rosenbaum, že jeho ústečtí Bladest boj o Silver Bowl už ve svůj prospěch rozhodli. „V tu chvíli jsem už věřil, že to dopadne,“ uvedl kouč, jehož tým teď čeká šest týdnů volna. A vedení přípravy na nejvyšší soutěž!

Můžete se po návratu z Jihlavy k utkání vrátit?
Jsem přesvědčen, že jde o historický úspěch. Klub hrál tři play off, ale nikdy nezískal zlato. Teď nám zkušenosti ke zlatu a postupu pomohly.

Zápas o všechno začal lépe pro soupeře…
Šlo o skutečné vyvrcholení sezony. První poločas byl hodně vyrovnaný s malým počtem chyb na obou stranách. Gladiators šli do přestávky s náskokem 10:7. My jsme ale na začátku druhé půle odskočili. Dělali jsme méně individuálních chyb, byli disciplinovanější, a to nakonec rozhodlo.

Souhlasíte, že byl favoritem soupeř z Vysočiny?
Měl lepší bilanci v základní části, proto mohl hrát doma a mírným favoritem byl. My jsme chtěli ten velký zápas mít doma, ale nakonec jsem rád, že jsme ho zvládli i venku.

Odvezli si hráči po nedělním finále 2. ligy hodně šrámů?
Na rány i modřiny jsou hráči amerického fotbalu zvyklí. Bohužel zranění k našemu sportu patří a tentokrát postihlo Stanislava Poleníka. Ještě půjde na vyšetření, ale vypadá to na vazy v kotníku. Kotníky, ramena, kolena, ty trpí asi nejvíce.

Stihli jste úspěch oslavit?
Máme za sebou čtyřhodinovou cestu z Jihlavy, přijeli jsme krátce po půlnoci, ale pak jsme se rozešli.

Už se na 1. ligu těšíte?
Jsem přesvědčen, že managment udělá vše pro to, aby se v Ústí nejvyšší soutěž hrála. Zázemí je prozatím dostačující, ale to je spíš otázka na vedení klubu.

Jak moc se bude muset změnit po postupu kádr?
Jsem přesvědčený, že když se hráči budou chystat poctivě celou přípravu, je základ týmu velmi dobrý. Pomohlo by rozšíření o české i zahraniční hráče a prospěl by i širší trenérský tým.