Mistrovství se zúčastnilo celkem 632 závodníků ze 41 klubů a počasí jim vůbec nepřálo. Podmínky na Labi byly tvrdé, foukal silný vítr, byla zima a nepříjemné vlny. I proto nebyla nouze o časté nedobrovolné koupele a také diskvalifikace.

„Pochvalu zaslouží všichni závodníci, největší ale naše záchranná služba. Všech šest posádek záchranných člunů mělo stále co dělat,“ přiznala Ludmila Šolcová, trenérka ústeckého klubu.

REPREZENTANTŮM SE DAŘILO

Diváci se ale po oba dny v loděnici rozhodně nenudili a mohli se vyfotit i s českými reprezentanty. Nechyběl účastník OH v Riu Martin Fuksa, který vyhrál dle očekávání kategorii seniorů C1, a dále Anna Kožíšková (vyhrála K1) s Janou Ježovou (vyhrála C1).

Z domácích závodníků zazářila především Karolína Kukačková. S přehledem vyhrála svou kategorii benjamínek A a společně s druhou Johanou Schořovou pak vyhrály i závod dvojic. „V kategorii žákyň na K1 nás příjemně překvapila Anna Vohryzková ziskem bronzu,“ doplnila Ludmila Šolcová.

V juniorech naopak závod nevyšel Vildovi Kukačkovi. Nevešel se hned do 1. obrátky, ztratil kontakt s nejlepšími a dojel až osmnáctý.

TRÁPENÍ SE SLADKOU TEČKOU

„Zvítězil jeho parťák z deblu Jan Vorel z USK, který byla ale diskvalifikován pro o tři deka nižší váhu lodi. Vše si pak vynahradili v závodech dvojic, kde si již pohlídali obrátky i váhu a s přehledem si dojeli pro titul,“ dokončila Šolcová hořko-sladký příběh posádky.

Medaile brali i veteráni Chemičky, stříbro na K1 v kategorii nejstarších vybojoval Bedřich Mráz a na K2 skončili druzí i František Šára s bratrem Pavlem, který startuje za Loko Bráník.