Skvělou jízdu načal hned první den Vojtěch Janeček, jenž po dlouhých patnácti letech překonal svého bývalého týmového kolegu Petra Bartůňka na trati 50 metrů prsa. Bylo by zvláštní, kdyby další v pořadí nebyla Daryna Nabojčenko, která láme rekordy v posledních měsících jako na běžícím pásu.

„Opět posunula hranici na 50 metrů motýlek, čímž zároveň splnila limit na mistrovství Evropy. Na stejné distanci v mužské kategorii se do rekordních tabulek zapsala ikona českého plavání Jan Šefl. Ten splnil také limit na mistrovství Evropy v Bělehradu,“ popsal úspěchy šéftrenér klubu Roman Eckert.

V České Lípě se konalo Mistrovství ČR Juniorů v Boxu. Město Chlumec reprezentoval Martin Fr. Rusňák (vlevo) ve váze do 80 kg, který tuto váhu s přehledem vyhrál.
V Chlumci mají radost, boxer Rusňák na MČR juniorů dominoval

Tento úspěch podtrhla Sára Černá, která splnila limit na mistrovství Evropy juniorů v Litvě. „Velká gratulace patří trenérovi Janu Kreníkovi za výkony jeho svěřenců,“ dodal spokojený Eckert.

Tečku za skvělým víkendem udělala na Para Swim Cup v Praze Alex Borská, která vytvořila nový český rekord na 100 metrů znak a splnila tak druhý limit na Paralympiádu do Paříže.