Plzeňští si dovolili luxus, pouze na lavičce nechali opory české reprezentace Lukáše Rešetára a Milana Seidlera, jen poločas dostal Tomáš Vnuk. Ve 13. minutě, za stavu 4:0, navíc dostal šanci brankář juniorky Fořt, jenž byl ovšem po třech minutách vyloučen. Přesilovku sice využil Tomáš Vobořil, to byla ovšem ze strany Rapid prvoligová labutí píseň.

Rapid inkasoval ještě do přestávky, po změně stran pak dostal dalších jedenáct branek. Až za stavu 11:1 dostal místo brankářské jedničky Daniela Klečky šanci alespoň na pět minut mladý brankář Daniel Smolař, ten však inkasoval hned pětkrát.

Momentky: Emoce, fanoušci, vyprodáno! Sluneta Ústí - Armex Děčín, KNBL 2022/2023, nadstavba A1.
GLOSA: Basketbalové bašty ve Final four! A proto se bude hrát v Praze...

Rapid je tak prvním sestupujícím, jen o pár minut později se k němu přidalo i Vysoké Mýto, které padlo doma s Mělníkem 7:8. Naopak domácí Plzeň potěšila nečekaná ztráta Chrudimi, která neudržela vedení 2:0 na palubovce Helasu a po remíze 2:2 tak otevřela Interobalu cestu k vítězství v základní části.

Rapidu zůstala hořká skutečnost v podobě faktu, že v příští sezóně pojede do Plzně maximálně na duel s druholigovým Jerigem 1994.

DO PLAY-OFF MAXIMÁLNĚ LIBEREC

Hrály i další severočeské celky, o šanci na play-off přišla Česká Lípa, která vyhořela 1:7 na palubovce Slavie Praha. Liberec zvládl duel na palubovce Sparty Praha, kde zvítězil 4:3, a definitivně tak vyřadil Démony z boje o elitní osmičku.

O to se v posledním kole poperou Perštejn (24 bodů) a Liberec (21), kteří aktuálně drží postupové příčky, s Olomoucí (21), jíž udržela ve hře remíza 5:5 právě na palubovce Perštejna. Právě Liberec s Olomoucí se utkají v posledním kole, první vzájemný zápas skončil remízou 2:2.