Sláva je však pomíjivá a Hejnová bude muset dokázat, že mezi smetánku patří právem. „Chci zopakovat tuhle sezonu. Vím, že to bude hodně těžké, ale může se mi to povést," svěřila se v exkluzivním rozhovoru Hejnová, která má zálusk na světový rekord a hlavně na zlatou medaili z olympiády v Riu.

Po úspěšné sezoně jste v jednom kole. Účastníte se anket a plníte mediální povinnosti jako třeba v pondělí, kdy jste se jako patron projektu Atletika pro děti zúčastnila Velké ceny Ústí. Neleze vám to už trochu krkem?
Abych řekla pravdu, tak je toho opravdu hodně. Absolvuji spoustu akcí, chystám se na ankety jako je Atlet roku a do toho musím stíhat trénovat, protože bych ráda zopakovala letošní sezonu. V příštím roce jsou pro mě vrcholy mistrovství Evropy a Diamantová liga. Už se těším, až se rozjedou závody.

V nové sezoně budete obhajovat letos vydobyté pozice. To bude nesmírně náročné, co?
Mám cíl zkusit zopakovat tuhle sezonu, nic víc bych nepotřebovala k tomu, abych byla spokojená, protože vím, že to bude hrozně těžké. Věřím tomu, že když budu zdravá, tak se to může povést.

Souhlasíte, že vedle výkonnosti bude hrát velkou roli i hlava?
Každá sezona je  o hlavě. I když se to nezdá, tak téměř všechny jsme připraveny hodně podobně a jsme strašně vyrovnané, potom ta hlava hraje obrovskou roli. Budu se snažit pokračovat v tom, jak jsem se nastavila už před olympiádou v Londýně a věřím tomu, že můžu být na této vlně ještě nějaký čas.

Co uděláte, abyste odstranila rezervy a stlačila svůj čas ještě blíž ke světovému rekordu?
To nechávám na trenérovi, říká, že rezervy pořád mám. Od podzimu už nastal trochu jiný režim a systém trénování, což bude na tělo působit kladně a mohlo by to jít ještě dopředu.

Od světového rekordu vás dělí 49 setin sekundy. Je to hodně nebo málo?
Ono se to nezdá, ale půl vteřiny je opravdu hodně. Myslím si, že je to otázka několika let, když budu zdravá a budu pokračovat v nasazení, které mám. Uvidíme, jestli to vyjde. Musí se sejít úplně všechno, aby to vyšlo. Budu v to doufat.

Máte stanovený horizont, do kdy byste chtěla pokořit světový rekord? Třeba příští světový šampionát nebo olympiádu?
Obecně je hrozně těžké zaběhnout si osobní rekord na nějaké velké akci a ten, kdo ho pokoří, je většinou hodně vysoko a sklízí úspěch. Tím, že na mistrovství světa nebo olympiádě běžím tříkolově, tak je těžké podat ve finále osobní rekord. Velké výkony se podávají spíš na mítincích. Nedá se to plánovat, ale samozřejmě by bylo nejhezčí to předvést na vrcholné akci.

Vaše popularita stále stoupá, myslíte už na halové mistrovství Evropy v roce 2015, které se uskuteční v Česku?
Na to se těším hodně, ale vzhledem k tomu, že v hale se běhá hladká čtvrtka, tak to pro mě bude spíš takový doplňkový závod. Doma se budu chtít předvést a myslím, že i v hale můžu útočit na medaili.

A co olympiáda v Riu, už ji vyhlížíte, i když je až za tři roky? Vy jste si v Londýně medailový sen už splnila, ale nebyl zlatý…
To je pravda. Olympiáda je snem každého sportovce a to se mi povedlo. Vzhledem k tomu, že jsem vyhrála mistrovství světa, tak mám za cíl přivézt zlato i z olympiády. Ale to je ještě daleko a za tu dobu se může stát spousta věcí, zase se může objevit někdo další.