Setkání v teplickém sídle společnosti Viamont včera dominovaly otázky ohledně školství. „Žáků, kteří mají zájem o učňovské obory, je málo. Systém školství by měl být víc provázán s fungujícími firmami,“ zaznívalo například z úst manažerů.

Vicehejtman Ústeckého kraje Arno Fišera připomínky vyslechl, žádné zázračné řešení ale ze setkání nevzešlo. „Určitě se jedná o dobré náměty, ale řešení je spíš na ministerstvu školství,“ odpovídal často Fišera.

Změnit by se podle něj měl ale celý systém školství. „Situace, kdy jsou školy financovány podle počtu žáků, bez ohledu na kvalitu vzdělání, je cestou do pekel,“ varoval vicehejtman.

Setkání manažerů pomohlo alespoň nastolit témata, která je potřeba v budoucnu řešit. „Usilujeme o to, aby se nám někdo z hejtmanství věnoval,“ upozorňovala před začátkem setkání tisková mluvčí Manažerského svazového fondu Lýdie Procházková.

Ředitel Manažerského svazového fondu Bohuslav Holub, který setkání v Teplicích zahajoval, připomněl, že Ústecký kraj má úspěšných manažerů poměrně dost. A Arno Fišera doplnil, že jsou pro kraj nepostradatelní.

Upozornil, že v kraji je poměrně dost průmyslových zón, ale také mnoho nezaměstnaných. „Usmívám se, když vidím billboardy s tvářemi politiků slibujících řešení nezaměstnanosti, protože vím, že s ní nehnou politici, ale vy,“ rozhlížel se vicehejtman Fišera po manažerech.

Do řešení problémů, které z jednání vyplynuly, se jistě zapojí i úspěšní manažeři z aktuálního ročníku soutěže Manažer roku. Vítězové budou známi 22. dubna.