Ministerstvo spravedlnosti patří k úřadům, které energie nakupují už nějaký čas na komoditní burze a díky konkurenčnímu boji získávají výhodné ceny. Ministerstvo spravedlnosti je další z ústředních orgánů státní správy, které spoléhají na Centropol Energy. Společnost už podobně dodává například ministerstvu práce a sociálních věcí, ministerstvu zdravotnictví či ministerstvu vnitra.

„Pro Centropol jsou to hned dvě důležité zprávy. První říká, že jsme stále úspěšnější mezi významnými a velkými zákazníky a ta druhá, že máme dnes na trhu postavení silného a důvěryhodného partnera. Obě zprávy jsou pro nás velkým závazkem do budoucna," říká obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

Centropol bude v rámci smlouvy s ministerstvem spravedlnosti dodávat elektřinu například Vězeňské službě ČR, Justiční akademii, Nejvyššímu správnímu soudu, Vrchnímu soudu v Praze, městským soudům, obvodním a krajským soudům, Nejvyššímu státnímu zastupitelství, městským a krajským státním zastupitelstvím. V hladině nízkého napětí bude dodáno 20 GWh za zhruba 20 milionů a ve vysokém napětí 50 GWh za bezmála 50 milionů

Ladislav Šticha