„Membránovou elektrolýzu stavíme už dva roky. Její dokončení nám umožní upevnit strategickou pozici hlavního výrobce hydroxidu draselného ve střední Evropě a významného hráče na trhu Evropské unie," uvedl mluvčí Spolchemie Jan Charvát.

Chemička již také nahradila tři zastaralé pece dvěma novými syntézními jednotkami na výrobu kyseliny chlorovodíkové a požádala o stavební povolení na třetí jednotku.

Vymístění rizikových provozů z areálu požadovala v roce 2004 petice Sdružení pro zdraví, sport a prosperitu. Jeho někdejší představitel Jiří Madar, současný náměstek primátorky, cítí určité zlepšení.

NEVÍME, CO SE TAM DĚJE 

„Změnil se přístup vedení. Podařilo se nastavit bezpečnostní pravidla mezi městem a firmou, jsou tam nové moderní technologie splňující požadavky Evropské unie a to při zachování značného počtu pracovních míst," uvedl Jiří Madar.

Kritický je místostarosta obvodu Město Karel Karika. „

Jako členovi Strany zelených mi vadí nedostatek informací. Chemičku vnímáme a cítíme, ale nevíme, co se tam děje. Často si stěžují zejména lidé, kteří tam vidí z paneláků na Masarykově ulici. Jako místostarosta se dlouho marně snažím prosadit, aby firma opravila zeď v Tovární ulici. Je to bez odezvy," poznamenal Karel Karika.