Blanka Stará z Loun nabízí různé druhy hub už několik let. „Houby pěstujeme sami v naší pěstírně, jsou přírodní, chemické přípravky nepoužíváme a jsou zaručeně čerstvé. Vše, co přivezu, většinou do konce trhů vyprodám," vyprávěla Blanka Stará.

K Blance Staré se milovníci hub naučili chodit jako do lesa . Najdou u ní hned několik druhů.Zákazníci už si na nabídku zvykli a chodí na houby na tržnici častěji než do lesa. „Je to zajímavé, ale v jednotlivých městech je zájem o druhy hub různý."

Různé druhy

V Mostě nejvíce prodává bílé žampiony a v Ústí vede houba shiitake. "Je velmi chutná a má i řadu zdraví prospěšných účinků. Hlíva ústřičná se prodává dobře všude, ale tady je velký zájem i o hlívu královskou," ukázala Blanka Stará na velké hnědobílé houby na dlouhé noze.

Shiitake a hlíva se nejčastěji používá do číny nebo masových směsí. Se zajímavým houbovým receptem však přispěla zákaznice, která kupovala půl kilogramu malých žampionků hnědých.

„Jdu odtud k tatínkovi pro chřest. Uvařím ho, přidám těstoviny a do toho na másle usmažím tyhle žampionky, je to hned pryč," pochvalovala si zákaznice. Houbařský stánek Blanky Staré je na farmářských trzích u OC Forum ve čtvrtek od 9 do 16 hodin.