Kukang. Tak se v Indonésii nazývá chráněný druh poloopice outloně váhavého. Nově se tak jmenuje i kavárna v centru Ústí nad Labem. Kukang Coffee, za kterou stojí dvojice bratrů Příbrských z krajské metropole, si vytyčila tři cíle: šířit osvětu o životním prostředí, uspokojit chuťové pohárky milovníků kvalitní kávy a finančně pomoci farmářům na Sumatře. Jejich pušky společně se zbraněmi pytláků totiž ještě nedávno decimovaly populaci outloňů. Prsty ze spouští sundali až ve chvíli, kdy jim začaly přitékat peníze z prodeje kávy.

„Odkupujeme od vybraných místních farmářů kávu za cenu vyšší, než za jakou by ji prodali na trhu, a na oplátku od nich vyžadujeme závazný slib, že budou chránit ohrožená a chráněná zvířata a dodržovat zákaz jejich lovu,“ řekl zoolog František Příbrský z Ústí nad Labem.

Káva značky Kukang Coffee tak nejen podporuje místní obyvatele, ale současně přímo pomáhá chránit outloně, luskouny a další ohrožená divoká zvířata. Kavárnu najdete v Pařížské ulici a otevřeno má pondělí až pátek od 7 do 18 hodin. „Káva ze Sumatry má zemitou chuť s nádechem třešní a mandlí, výsledek hodně záleží na pražení. Spolupracujeme s ústeckou čokoládovnou ManuČoko, která nám vyrábí čokoládové 'pralinky'. Každý k šálku dostane malou kostičku čokolády ozdobenou zrnkem naší kávy,“ přiblížila Marcela Vosáhlová z Kukang Coffee.

Nebýt bratrů Příbrských, kavárna by nevznikla. „Před dvěma lety za mnou na Sumatru přiletěl bratr. Naše aktivity ho nadchly a padl návrh, jestli neuděláme v Ústí kavárnu. Přišlo mi to jako dobrý nápad. Pronajali jsme si prostory, vybavili a 2. června otevřeli,“ doplnil Příbrský.

Kavárnu nerozjeli proto, aby zbohatli. „Cílem je podpora lidí a zvířat na Sumatře a zaplatit náklady na provoz kavárny. Není to byznys v pravém slova smyslu. Nepotřebujeme si vydělat na auta a domy,“ sdělil.

Příbrský pracuje pro ostravskou zoo. Většinu roku tráví na Sumatře. Společně tam se svými kolegy v rámci programu Kukang založil záchranné a rehabilitační centrum pro zabavené outloně, odpolední enviromentální školu a zapojil místní zemědělce do boje proti ilegálnímu obchodu. „Farmářům jsme vyvrátili jeden velký mýtus, a to, že outloni ničí jejich kávovníky a další stromy. Opak je pravdou. Outloni pomáhají rostliny opylovávat, takže jim pomáhají,“ vysvětlil 32letý zoolog.

V momentě, kdy zemědělci přestali poloopice střílet, tak se před Příbrským a spol. objevila další výzva k řešení. A to bylo pytláctví. „V oblasti, kde fungujeme, jsme se s pytláky domluvili. Lovili je tak trochu z nudy. Nešlo o nějaký gang. Pytláci přešli na naši stranu a pomáhají nám coby průvodci a též se starají o kávový projekt a pracují s farmáři. Vidí, že peníze lze vydělat i jinak než prodejem chráněných zvířat,“ nechal se slyšet Příbrský.

Příbrský chodil na střední průmyslovou školu v Ústí, navštěvoval aplikovanou informatiku na UJEP a absolvoval magisterský obor zoologie na České zemědělské univerzitě v Praze. „Zoologie mě bavila a baví dodnes. Ochrana přírody a aktivity, které pro to podnikáme včetně kavárny, mi dávají smysl,“ svěřil se.