Červenobílý stánek rodiny Kočků není na farmářském trhu u obchodního centra Forum dlouho, ale už se stal jednou z jeho výrazných součástí.

Nejen klobásy

„Máme klobásy, slaninu, škvarky, ale také tlačenku, sádlo a další dobroty od regionálních výrobců z Maďarska a ze Slovenska," uvedl Josef Kočka.

Podstatnou část nabídky tvoří klobásy, kterých je na stánku řada různých druhů.

„Vybrat si může každý. Máme ostré, pikantní i méně pálivé, suché, libové nebo tučnější. Prodávají se všude stejně dobře. Býváme na trzích v Praze, Mostě, Rakovníku a dalších městech, někde je větší zájem o pálivé, jinde kupují spíše ty chuťově jemnější, ale mění se to i podle roční doby," vysvětlil Josef Kočka.

Na stánku je i několik druhů slaniny, nízké i vysoké, občas s proužkem masa.

Voňavé škvarky

„Vysoká slanina je z maďarské mangalice, což je speciálně šlechtěné maďarské chlupaté prase, které má pod kůží vysokou tukovou vrstvu. Česká prasata jsou hubenější, tak silnou vrstvu sádla nemají," dodal Josef Kočka.

Z mangalice jsou i škvarky, které mají u Kočků klasické dozlatova škvařené nebo pikantní paprikové. Jsou vysoké, křupavé a voňavé.

„Většinu klobás bereme od maďarské firmy Pimi," uvedl Josef Kočka. Pimi je rodinný podnik s tradicí masné výroby už ve třetí generaci.

Klobásy a další produkty jsou vyráběné z masa klasických vepřů a také z mangalice nebo stepního skotu. Základem jsou tradiční receptury a originální kořenící směsi včetně pravé maďarské papriky s nezaměnitelnou barvou a chutí.

Klobásy, slanina, škvarky, sádlo a další výrobky jsou na farmářském trhu u Fora k dostání každý čtvrtek.