Knedlík z dodávky Martina Havlíka na farmářském trhu u obchodního centra Forum má zkrátka mnoho podob.

Knedlíky z Doks

„Knedlíky odebírám z Knedlíkárny Doksy, kterou provozuje Stanislav Sadílek. Dělají jich spousty druhů, jsou vždycky čerstvé, kvalitní a dobré," pochválil své zboží Martin Havlík.

Knedlíkárna je navíc známá tím, že v ní pracuje řada mladých lidí, kteří měli dříve sociální a výchovné problémy. Při výrobě knedlíků dostali práci, a hlavně šanci se uplatnit.

Sladké vede

V létě je největší zájem o ovocné knedlíky. „Je to logické, ovoce je nyní plno a na sladké mají v létě lidé větší chuť. Máme teď jako novinku malinové knedlíky. Ovocné knedlíky nabízíme nejen z kynutého těsta, ale dobré jsou třeba jahody v knedlíku z jogurtového těsta, oblíbená je klasika švestka v bramborovém těstě. Variací je opravdu hodně," dodal Martin Havlík.

Pestré jsou i chutě zákazníků. Jedna paní nakoupila balíček jahodových knedlíků a po chvíli váhání přidala i knedlíky špekové. „Nejdřív si dáme špekové se zelím a jako dezert budou jahodové s tvarohem a se šlehačkou," plánovala. Další zákazník ovocné knedlíky přešel a chtěl obyčejný houskový.

„Úplně obyčejný není, nejsou v něm žádné burizony nebo náhražky, ale opravdové housky. A bramborový knedlík není z prášku, ale z brambor," vysvětlil zákazníkovi Martin Havlík.

K sortimentu stánku patří i chlupaté knedlíky a také halušky. „Jezdím s nimi na trhy v Liberci, Mladé Boleslavi, Mostě, Praze a občas i do Německa. Zájem se podle místa nebo ročního období trochu liší, ale prodávají se dobře," konstatoval stánkař.

Farmářské trhy se u OC Forum konají každý čtvrtek.