Co všechno může vaše restaurace nabídnout?
Naše restaurace nabízí příjemné posezení v nekuřácké restauraci, letní zahrádku s dětským koutkem a salonek. Pro hosty je k dispozici volný přístup na internet.

Jakou má kapacitu a pro koho je určena?
Kapacita restaurace je 40 míst,16 v salonku,12 na předzahrádce a 38 na terase. Dále nabízíme ubytování v 5 pokojích s vlastním sociálním zařízením s celkem 17 lůžky. Restaurace je vhodná jak pro běžné strávníky, denně se podává polední menu, tak i pro rodinné či firemní oslavy. Restaurace je nekuřácká, a tak je vhodná pro rodiny s dětmi a poloha restaurace láká turisty a cyklisty při výletech k Habrovickému rybníku. Čtyři sta metrů od restaurace se nachází 18 jamkové golfové hřiště. Maminky s dětmi ocení i dětský koutek na terase, kde si mohou v klidu vypít kávu, zatímco si děti hrají.

Co říkáte na navrhovaný zákaz kouření v restauracích?
Naše restaurace je nekuřácká, protože si myslíme, že je málo podniků,kde je možno si vychutnat jídlo bez zápachu cigaret, vzít s sebou i děti na oběd nebo moučník a odcházet s nenačichlým oblečením.Netvrdíme, že by se mělo kategoricky globálně zakázat kouření ve všech pohostinstvích. Já jsem se právě vrátil po 16 letech práce v gastronomii v německém Bavorsku a musím říct, že tam byl nekuřácký zákon přijat bez velkých emocí a lidé si šli po jídle v klidu zakouřit ven před restauraci. U nás na Habrovické baště mají kuřáci možnost si zakouřit na venkovní terase a musíme říct, že omezení kouření u nás bylo přijato s velkým kladným ohlasem.

Je nějaký styl, ve kterém jste ji budovali?
Každého hosta příjemně překvapí interiér typické staročeské restaurace, na kterém se podepsala ruka známého ústeckého umělce Míry Nebeského. Prostory jsou vyzdobeny jeho loutkami, obrazy, fotografiemi a hosté si připadají jako v galerii a vše si na památku fotí.

Jakou kuchyni nabízíte?
Specializujeme se na staročeskou kuchyň, nabízíme pokrmy z grilu i čerstvé ryby, vždy máme ke kávě domácí jablečný závin.

Máte nějakou specialitu oproti jiným restauracím?
Nabízíme vynikající rumpsteaky z argentinského skotu, domácí paštiku z kachních jatýrek s brusinkami a dva dny předem je u nás možno objednat: pečenou kachnu, husu, králíka, vepřové koleno nebo žebírka, ale i svíčkovou na smetaně.

Proč bych měl jako zákazník navštívit vaši restauraci?
Jste-li jste zákazník, který dokáže ocenit dobrou kuchyň, příjemnou obsluhu v pohádkovém prostředí restaurace a potom si ještě udělat procházku v malebném okolí Habrovického rybníku s výhledem na Krušné hory, a přitom pár minut od centra Ústí, tak nás určitě musíte navštívit. Neuděláme vám ani ostudu, když si přivedete zahraniční návštěvu, protože ovládáme několik jazyků.