„Stříbrný je narážka na mě. Ale já jsem nic neodcizil. Když nám majitelka dala náhlou výpověď, odvezli jsme věci, které jsme nakoupili nebo jsme měli smluvně od pivovaru. Mezi nábytkem jsme omylem odvezli židle majitelky, ty vrátíme, ale chtěli bychom gril, který je také náš. Nedostali jsme zpět kauci a ani korunu za zhodnocení budovy. To podle znalce činí 1,1 milionu korun," uvedl bývalý nájemce Michal Stříbrný.
Důvody výpovědi jsou prý nesmyslné
Jak dodal, věc vyšetřovala policie. „Doložili jsme všechny doklady k věcem, které jsme odvezli. Řekli nám, že to odloží. Podal jsem žalobu o neplatnost výpovědi k soudu. Nájemné 35 000 měsíčně jsme platili řádně, ostatní důvody výpovědi jsou nesmyslné," řekl Michal Stříbrný, který Chaloupku provozoval osm let a měl zájem ji koupit.
„S paní majitelkou nebyla lehká spolupráce, prakticky jen brala nájem a nic nedělala. Všechny opravy a investice do domu jsme platili my. Ale měli jsme tu hospodu rádi, chodilo k nám hodně stálých hostů nejenom na pivo, ale i na dobré jídlo. Neodcházelo se mi dobře a vůbec nevím, jestli se ještě někdy do restauračního byznysu pustím. Zatím mi asi nezbude než jít na úřad práce," posteskl si Michal Stříbrný.
Spolumajitelka restaurace Jana Brabcová je jiného názoru, ale jak sdělila, jejím cílem je Chaloupku co nejrychleji otevřít.
„Po bývalém nájemci zůstaly velké škody. Mám podrobnou foto i videodokumentaci. Proto nám trvá tak dlouho, než ji znovu zprovozníme. Ale můžu říct, že v těchto dnech jsme ve finiši. Chaloupka je legenda a chceme, aby pokračovala," řekla Jana Brabcová.
Jindra nedělal čárky, pamatoval si
Inzerát na pronájem nebo prodej restaurace Chaloupka se objevil na několika inzertních webech. Inzerát charakterizuje Chaloupku jako jednu z nejstarších a nejznámějších restaurací v Ústí nad Labem, která má dlouholetou a hluboce zakořeněnou tradici, sahající až do první poloviny minulého století.
Umístění naproti fotbalovému a zimnímu stadionu je podle inzerátu strategicky velice výhodná poloha. Podmínky pronájmu či prodeje musí zájemce dohodnout osobně.
„Myslím, že už jsme s jedním s vážným zájemcem blízko k dohodě. Během dvou týdnů bychom mu mohli objekt předat a on pak bude zřejmě potřebovat nějakou dobu, aby se připravil na otevření, ale to by nemělo dlouho trvat. Doufám, že v květnu by už mohli zase hosté do Chaloupky chodit," uvedla Jana Brabcová.
Pivnice Chaloupka na Masarykově třídě bývala velice oblíbená už v minulém režimu. Stíraly se v ní sociální rozdíly. Chodili sem dělníci, úředníci, partajní tajemníci i primátoři. Nejznámějším vrchním byl v sedmdesátých a osmdesátých letech Jindra Pryl, který nepsal lístky, nedělal čárky, vše si pamatoval.