Dohromady dostanou úspěšní finalisté v Ústeckém kraji téměř 317 tisíc korun. ČSOB je ocenila částkou 150 tisíc Kč, veřejnost navíc přispěla sumou 166 679 Kč. V letošním jubilejním ročníku se o přízeň přispěvatelů ucházel v každém regionu jeden projekt navíc. Z celkem přihlášených 367 projektů tak odborná porota vybrala v každém z 15 regionů 4 a pátý poslala do finále pomocí divoké karty veřejnost.

„Je skvělé, že i ve složité ekonomické situaci lidé podpořili prospěšné aktivity a vybrali mezi sebou rekordní částku! Veřejnost už tradičně poslala nejvíce peněz lidem s hendikepem, nemocným, dětem, mladým a rodinám. V poslední době také roste zájem o projekty zaměřené na životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat. Mám velkou radost z toho, že stále držíme spolu a dohromady pomáháme tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Zraněná zvířata v útulku dostanou jídlo i ošetření

Zapsaný spolku Anidef vrací zpět do života nejen zvířata po autonehodách, ale i ta s rakovinou nebo týraná zvířata, jejichž předchozí majitelé na nich nechali doživotní následky. „Účty za veterinární péči, operace, léky, hospitalizace, ale také za transport na veterinu se často šplhají do vysokých částek. Každé zvíře si však zaslouží tu největší šanci na šťastný a dlouhý život, proto pro ně chceme tu nejlepší péči a navštěvujeme s nimi ty nejodbornější kliniky,” říká Barbora Benešová ze zapsaného spolku Anidef. ČSOB na projekt přispěla 50 tisíc Kč, veřejnost vybrala 77 417 Kč.

Pomoc nejen pro seniory v domovech

Na druhém místě skončil projekt Městské správy sociálních služeb Kadaň, která ve městě provozuje Domov pro seniory. Organizace získala od ČSOB 40 tisíc Kč, lidé přispěli 69 312 Kč. Třetím nejúspěšnějším uchazečem je Charita Lovosice, která poskytuje pět registrovaných sociálních služeb. Projekt dostal od ČSOB 35 tisíc Kč, veřejnost mu poslala 12 000 Kč. Čtvrtou podpořenou organizací je zapsaný Salesiánské středisko Štěpána Trochty - Dům dětí a mládeže, které pomáhá s řešením konfliktů v rodině s dětmi. Jeho projekt získal od ČSOB 25 tisíc Kč a od veřejnosti 7950 Kč.

INFOBOX
- 15 regionů
- 75 podpořených projektů
- celková částka 4 872 269 Kč
- nejúspěšnější projekt v každém regionu dostal od ČSOB 50 000 Kč, další 4 si připsaly 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč a 10 000 Kč
- program ČSOB pomáhá regionům podpořil za 10 let již více než 1400 projektů celkovou částkou přesahující 66 milionů Kč

Zdroj: Youtube