„Naše středisko zahrnuje hned sedm zimních středisek ležících pod dominantní horou Zugspitze,“ ukazuje Birgit Linder z místního informačního centra na horu tyčící se 2 962 metrů nad mořem.


Carvingoví nadšenci se scházejí na Grubigsteinu, začátečníci se nejlépe cítí u horské chaty Ehrwalder Alm a v lyžařském středisku Wettersteinbahn. „K nám jezdí hlavně rodiny s dětmi, zdejší sjezdovky jsou k tomu ideální,“ uvedl Michael, lyžařský instruktor z Ehrwaldu, který leží na úpatí nejvyšší hory Německa.
Romantické duše se nejraději prohánějí po většinou liduprázdných sjezdovkách na Marienbergu. Všech 147 kilometrů upravovaných sjezdovek má ale jedno společné – sluncem zalité svahy, nádherná panoramata a spoustu horských chat s výhledem na dominantní Zugspitze.


Sluncem rozmazlované údolí Tiroler Tal přitahuje také snowboardisty. Na vrchol Zugspitze vede z Ehrwaldu obří lanovka pro sto pasažérů. Cesta nahoru trvá deset minut.


Se skipasem s ní můžete jet jednou za den nahoru a dolů zdarma. Ze Zugspitze se dolů na lyžích sjet nedá, lyžuje se v trvale zasněženém údolí těsně pod vrcholkem.


Asi největší středisko z celé Zugspitzeareny je v Lermoosu. V místních horských chatách můžete potkat i pracující Čechy. „Dáte si gulášovou polévku nebo spíše hrachovou,“ vyhrkla na mne obsluha v českém jazyce. Místní kuchař Lukáš Hippmann pochází ze západních Čech a už se nemohl dívat, jak si vybírám polévku a u svého kolegy vyzvídám, jak se řekne její jméno v němčině.


Když je sluníčko dávno za horami, tady zábava rozhodně nekončí. Každý večer zde probíhá nějaký program. Například v pondělí pořádá lyžařská škola Night Ski show, kdy postaví na lyže až tisícovky přihlížejících diváků.


Pokud milujete noční život, večírky a nákupy, ubytujte se ve vesničkách Ehrwald nebo Lermoos. V opačném případě si můžete vychutnat idylický klid v Bichlbachu, Biberwieru či Berwangu.

Zajímavé www odkazy
tyrolsko.cz
zugspitzarena.com
hotel-spielmann.com