Mošty lze na farmářském trhu ve stánku Petry Wodniakové ochutnat nebo rovnou koupit v lahvi či ve větším balení a odnést si je domů.

Základem je jablko

„Mošty odebírám z moštárny v Lounech. Mám u nich záruku, že jsou kvalitní, přírodní a bez chemických přísad," vysvětlila Petra Wodniaková, která mošty nabízí na farmářském trhu u obchodního centra Forum.

Mošty.„Moštů mám na patnáct druhů. Základem je jablko a k tomu jsou různé druhy ovoce. Například hruška, višeň, jahoda, ale také rakytník nebo dokonce červená řepa. Velký zájem je o rakytníkovou variantu, protože rakytník obsahuje spoustu vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek," vyprávěla Petra Wodniaková.

Kvůli chuti se prý nejvíce pije mošt s červenou řepou. „Je to nezvyklé, ale velmi dobré. Mnoho lidí to nezná, nechají si nalít do kelímku a zanedlouho přijdou znovu a koupí celou lahev a zajímají se také o pětilitrové balení. Ve všech městech je to skoro stejné, chodí nováčci i stálí zákazníci a občas se objeví i znalci, kteří mošty dobře znají a vybírají si to, co je dobré," dodala Petra Wodniaková.

Přírodní džemy

Jako doplňkový sortiment prodává i přírodní džemy různých chutí. Má meruňkové, višňové s několika druhy rybízu a také borůvkové nebo jahodové.

„Také ty odebírám přímo od výrobce. Podobně jako u moštů, lidé vítají, že jsou bez přidaných chemických látek, ale proto přece lidé na farmářské trhy chodí, aby nakoupili zdravé a chutné potraviny bez chemie," říká.

Na Kostelním náměstí u obchodního centra Forum jsou farmářské trhy každý týden ve čtvrtek. Otevřeny jsou od 9.00 do 16.00.