Do technologie plánuje investovat do roku 2018 přes 24 milionů dolarů (zhruba 584 milionů korun). Uvedl to Petr Kovařík ze společnosti VGP, která halu začala pro investora stavět.

Poprvé mimo USA

Společnost SSI Technologies se zaměřuje na výrobu magnetických snímačů, snímačů tlaku a hladiny, senzorů či digitálních tlakoměrů a digitálních měřičů hladiny pro automobilový průmysl a strojírenský trh.

Přestanov, který leží v těsném sousedství dálnice D8, si firma vybrala mimo jiné pro napojení na hlavní dopravní tahy a letiště. Závod společnosti je prvním mimo území Spojených států.

"Dostupnost pracovní síly hrála při výběru lokality také svoji důležitou roli," potvrdil výrobní ředitel SSI Technologies Frank Jassner.

Hala bude velká 3515 metrů čtverečních. První část předá VGP investorovi podle Kovaříka v závěru roku. Zahájení výroby plánuje společnost ve třetím čtvrtletí příštího roku. V první etapě nabídne práci 250 lidem.

Manažeři volí raději Drážďany

V parku v Přestanově už působí dvě firmy. Sklad provozuje děčínská spediční firma Bohemia Cargo a další prostory si pronajal výrobce automobilových součástek.

Společnost VGP jedná podle Kovaříka i s dalšími investory. Napojení na dálnici D8 je jednou z největších výhod lokality. "Zároveň právě nedokončená dálnice D8 přes České středohoří nás trápí nejvíc."

Újmu z toho má celá Česká republika. "Vysocí manažeři totiž raději bydlí v Drážďanech, kam je to z Přestanova půl hodiny, místo toho, aby jezdili do Prahy," podotkl Kovařík.