Tři obce v údolí největšího jezera Tyrolska jsou sdruženy do regionu zvaného Tirols Sport & Vital Park. Oblast Achensee se vyznačuje zdravým klimatem, příjemným prostředím, širokou nabídkou sportovních možností, bohatou infrastrukturou pro pobyt turistů, ale také umírněnými cenami.

„Celá oblast Achensee je zároveň rájem běžeckého lyžování se spoustou kilometrů udržovaných stop,“ láká do střediska nedaleko německo-rakouských hranic Daniela Steinmannová z místního turistického centra. Těch běžeckých stop je něco kolem dvou stovek kilometrů!

MODRÉ I PRUDKÉ ČERNÉ

Největší nabídku sjezdových možností má Christlum (Achenkirch) široké sjezdovky pro carving nebo sjezdovka s boulemi pro milovníky freeride a snowkitingu.

„Lázeňský Maurach při jižním břehu jezera nabízí několik kilometrů lehkých sjezdovek, ale také extrémně obtížný svah Mauritz s převýšením 420 m na pouhých 1,9 km délky. Poměrně strmé sjezdovky jsou i nad obcí Pertisau, v romantické poloze mezi Achensee a skalními stěnami nad jeho západním břehem,“ upozornila na místní atrakce Steinmannová.

PĚT SÁŇKAŘSKÝCH DRAH

Achensee je ideálním místem pro milovníky zimní turistiky. Okolí je protkáno 150 km značených zimních turistických tras. V oblasti Achensee si celá rodina může užít zábavu také díky pěti sáňkařským drahám, které jsou dlouhé 1,5 až 3 km.

Achensee známý také jako první středisko nabízející jízdu na snowbike.

Dalším lákadlem je také zdejší břidlicový olej, který se těží nad Achensee ve výšce 1.500 metrů nad mořem.

Má blahodárné účinky na pokožku, což můžete vyzkoušet přímo v některém z mnoha místních wellness zařízení.

Víte, že?

Achensee je jezerem ledovcového původu, které leží v nadmořské výši 929 m. Dosahuje maximální hloubky 133 m, dlouhé je 9,4 km. Voda z jezera je považována za pitnou. Výhled na jezero si můžete užít z okolních kopců, které jsou přístupné lanovkou: Z Pertizau to je lanovka Karwendel a z Maurachu Rofan. Právě tato dvě pohoří jezero obklopují.

Může se hodit: www.achensee.info