Dozorčí radu o tom informovali předseda představenstva Jiří Novák spolu s generálním ředitelem Petrem Fialou.

Pozitivní vývoj

„Těší mě, že po dosažení zlepšeného hospodářského výsledku za loňský rok, se ziskem 21,7 milionu korun po zdanění, pokračuje pozitivní trend v hospodaření Krajské zdravotní i po letošním pololetním hodnocení. Krajská zdravotní se tak zařadila mezi úspěšně rozvíjející se firmy v České republice," uvedl k příznivému hospodaření Jiří Novák.

„Kladného pololetního hospodářského výsledku přitom dosáhla nejen celá společnost, ale i každá z pěti nemocnic Krajské zdravotní, což dříve nebylo běžné. Pro letošní rok máme stanoveno dosáhnout mírně přebytkového hospodaření. Dosavadní výsledek, zisk k 30. červnu ve výši 47 milionu korun, je o více než 1,5 milionu korun vyšší, než byl plánován. Naše hospodaření je tak dobrým předpokladem pro tvorbu prostředků, určených ještě v letošním druhém pololetí mj. pro akce velké údržby a oprav, ale také na odměny u všech kategorií zaměstnanců, zejména však v rámci vyhodnocení motivačního systému pro zdravotní úseky, uplatňovaného už v minulém roce," dodal Jiří Novák.

Investiční akce

„Pokračující pozitivní trend ekonomického vývoje Krajské zdravotní přispívá k udržení ekonomické stability, a to i při masivních investicích, které realizujeme se zapojením dotačních zdrojů. Je třeba připomenout, že investiční akce plánované pro rok 2015 dosahují celkové hodnoty převyšující 1,5 miliardy korun," uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní