Šíp s perutí a okem na kapotě auta jasně prozrazuje, že se jedná o škodovku. Tvary karoserie sladěné do posledního detailu dávají vozu moderní a akční vzhled.  Při celkové prohlídce rapidu se řidiči vybaví slogan škodovky  „Simply clever", prostě chytrý. Ústecký deník měl možnost otestovat novou Škodu Rapid. K dispozici redaktoři měli vůz s motorem 1,2 TSI  a mile je překvapil jak svou elegancí, tak neobvykle velkým vnitřním prostorem.

Kdo je zvyklý na Fabii, bude se ve čtyř a půl metrovém Rapidu cítit jako král. Prostoru je na všechny strany až až a pohodlí ještě umocňuje vysoký strop. Při jízdě tak nemusíte řešit, že vás tlačí kolena a můžete se v klidu kochat krásou kolem vás. Kufr o objemu 550 litrů využijete jak při rodinných cestách na dovolenou, tak i při stěhování věcí na svou zahrádku.

Rapid 1,2 TSI

Výkon 77 kw

šestistupňová manuální převodovka

průměrná spotřeba 7 litrů na 100 kilometrů

kola 175/70 R14

velikost zavazadlového prostoru 550 litrů

Člověka se smyslem pro detail jistě nadchne několik praktických vychytávek jako je škrabka na led ukrytá na víku palivové nádrže, držák na reflexní vestu pod sedadlem, oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru či vyjímatelný odpadkový koš. Ve voze najdete spoustu přihrádek, kapes a háčků. Sklopná zadní sedadla jsou samozřejmostí.

Samotná jízda ve voze je tichá a poklidná, až když jsme TSíčku „dali napít", turbodmychadlo ukázalo svou sílu.

Jméno Rapid patřilo v historii značky Škoda sportovním vozům a do toho má nový model škodovky, hodně daleko. Nový Rapid je čistě rodinné auto.

Společnost OKIM na Masarykově ulici, si pro milovníky škodovek a rodinných vozů připravila na sobotu 20. října velkou show. Pánové se budou moci seznámit s novým Rapidem a jejich něžné polovičky ocení módní přehlídku pod vedením známé modelky Lenky Kocmanové Tausigové.