Prvními nájemci, kteří obsadí prostory v Nupharo Kampusu již od prosince letošního roku, jsou německá společnost van Eupen, zabývající se opravou a revizí elektronického zboží, dále pak mezinárodní autodopravce firma Hannas Masters, firma Armax, zajišťující CNC obrábění, broušení a výrobu armatur a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry.

Společnost Lunch service v areálu zajistí provoz restaurace. Strategickým partnerem projektu je technologický koncern ABB se sídlem ve švýcarském Curychu.

Unikátní projekt

Nupharo Kampus je unikátní projekt, který spojuje dohromady funkci obchodního parku, slouží jako technologické a inovační centrum, je centrem pro transfer technologií a má k dispozici moderní, energeticky velmi úsporné výrobní a administrativní prostory, vhodné pro menší i větší firmy.

„Projekt je velmi komplexní a jsme rádi, že to hlavní máme za sebou. Samozřejmě nás ještě čeká veliké množství práce, abychom kampus dobře nastavili a tím přilákali správné partnery a další společnosti, které budou naše prostory a služby využívat," komentuje Milan Gánik, generální ředitel projektu.

„Abychom naplnili očekávání místních obyvatel, partnerů, a hlavně, abychom dokázali přispět k základní proměně Ústeckého kraje," dodává Jana Ryšlinková, spoluzakladatelka projektu.

Oficiální otevření celého Kampusu veřejnosti je plánováno na jaro 2016.