„Po čtyřech letech orodování se mi podařilo ukecat za rozumných podmínek město k pronájmu prostor pod Mariánskou skálou. Ústí zažije opět Mordor, plánovaná otevíračka je 9. prosince a připravujeme Ústecký Mega Silvestr," oznámil pořadatel koncertů Michal Džugan.

PODSTATNÉ SNÍŽENÍ NÁJMU

Prostory bývalého bowlingu nebude nijak výrazně upravovat. „Je to čisté, vyklizené. Na sociálkách chyběly čtyři vodovodní baterie, ty vyměníme. Navezeme tam zařízení pro pořádání koncertů a pro DJ akce a zřídíme pravděpodobně jeden bar," řekl Deníku Michal Džugan.

O pronájmu prostor jednal už s primátorem Vítem Mandíkem, pak s náměstkem Martinem Hauseblasem. „Dohodl jsem se až s panem Madarem, podařilo se mi domluvit i podstatné snížení nájmu. Původně chtěli 60 tisíc měsíčně," uvedl Michal Džugan.

Otevřeno nebude nepřetržitě, ale jen na akce, které budou většinou o víkendu. Chystá diskotéky i živé koncerty. „Než koncerty nasmlouvám, bude to nějakou dobu trvat, takže nejdříve budou páteční akce s různými DJs, v sobotu možná rockotéky. Zatím zvažuji, zda se u nás bude kouřit nebo budeme moderně nekuřáčtí, asi o tom nechám hlasovat v anketě," plánuje Michal Džugan.

ŽÁDNÉ ZÁVADNÉ AKCE

„Smlouva je uzavřena do 31. května příštího roku. Nájemné činí 20 tisíc korun měsíčně," informovala Dana Gloserová, vedoucí kanceláře primátorky. Jak dodala účelem pronájmu je pořádání kulturních akcí.

Podle jedné z podmínek se nájemce zavazuje, že znemožní, aby se v objektu konaly akce porušující svým charakterem právní předpisy, zejména pak akce jako je veřejné podněcování nenávisti nebo hanobení národa, jazyka, etnické skupiny nebo rasy, skupiny obyvatel republiky pro jejich politické přesvědčení či vyznání.

„Nájemce se také zavázal neposkytnout pronajaté prostory subjektům, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist," uvedla Dana Gloserová.