Josef Ambrož se před několika lety pokoušel o pozici operátora v call centru pro společnost O2. Podařilo se mu při pohovoru zaujmout a dnes se již vypracoval na pozici supervizora. „Pamatuju si, že jsem měl během pohovoru prodat přes telefon papouška. Podařilo se mi prodat dokonce dva," vzpomíná Josef.

Pavla Holanová je naopak v call centru krátce. Před třemi měsíci absolvovala pohovor a dnes se již zapracovává na pozici operátora. „Já jsem měla při fiktivním telefonu prodat horské kolo, což se mi nakonec nepodařilo. Byla jsem z toho trochu špatná, ale i přesto mi nadřízená řekla, že jsem pohovor zvládla a že jsem přijatá," říká Pavla.

Pohovory probíhaly v uvolněné atmosféře

Pavla i Josef zareagovali na inzerát, odeslali svůj životopis a následně absolvovali pohovor. Oba se cítili během pohovoru dobře a vše podle jejich slov probíhalo v uvolněné atmosféře. „Nejdříve jsme se bavili o životopise, o našich časových možnostech. Dozvěděli jsme se také, jak to v call centru chodí, platové ohodnocení, benefity a nakonec se nás zeptali, jestli máme o práci stále zájem," uvádí Pavla a dodává. „Při práci zároveň studuji. Je to trochu časově náročnější, ale v práci mi vždy vyjdou vstříc, a já tak zvládám časově obojí."

Tato práce člověku otevře oči, říká Josef

Josef by tuto práci doporučil lidem, kteří právě vyšli ze školy a chtějí někde profesně začít nebo zatím úplně nevědí, jakým směrem se dát. „Člověku tato práce otevře oči. Je zde možné naučit se spoustu nových věcí a osobnostně vás tato práce určitě posune někam dál," vypráví Josef.

Pavla svou práci považuje za dobrou zkušenost a říká: „Nikdo se určitě nemusí práce v call centru bát." Jejich začátky nebyly nijak obtížné a oba se zapracovali bez problémů. „Doporučuji všem, kteří do toho chtějí jít, ať mají otevřenou mysl," radí Josef.

Několik tipů jak se připravit na pohovor• Pošlete pravdivý životopis, připojte stručný a cílený motivační dopis
• Tepláky nechte ve skříni a zvolte reprezentativní oděv
• Procvičte si svůj monolog
• Naplánujte si trasu a dorazte nejlépe ještě dříve
• Místo panáka zvolte radši nealko a zhluboka dýchejte
• Příliš nevyčnívejte, ale nebuďte ani jako šedá myš
• Buďte sám sebou a nezapomeňte na milý úsměv