Kolemjdoucí zaujmou zřejmě jako první uzené ryby, které už zdálky vzbuzují nával chutí.

Nová udírna

„Ve vedrech, která byla v minulých týdnech, uzené ryby na odbyt moc nešly, ale i přesto se dobře prodávala klasika jako jsou makrely nebo sledě," vyprávěl prodejce Josef Glover.

Nabídka uzených ryb je však mnohem pestřejší a jsou v ní i takové lahůdky jako je mořský úhoř, uzený platýs či žraločí uzené lokny. Ve firmě ryby udí v nové udírně, která zachová všechny cenné látky včetně omega 3 mastných kyselin.

Ryby udí po malých šaržích a aby na povrchu oschly, jsou nejprve uzeny teplejším kouřem, v další fázi uzení je teplota ještě nižší, kdy plamen nehoří, ale pouze žhne. Na závěr ryby dosušují. Lahodnou chuť zajistí bukové dřevo s příměsí dalších dřevin.

Rybí speciality

Salátů a dalších rybích specialit je na stánku velký výběr. „Máme zajímavou novinku. Zavináče s pravým lososem, jsou moc dobré. Lidé si u nás oblíbili i klasický matjesový salát a rybí saláty s majonézou," uvedl Josef Glover.

Majonézu si ve firmě vyrábějí sami z řepkového oleje, který je pro české zákazníky přirozenější než například olivový olej.

Jedinými konzervanty, které jsou přidávány do nálevů, jsou sůl a ocet. Výrobky tak neobsahují žádné umělé přísady a barviva. Sleďové filety od dodavatelů z Norska, Holandska a Německa jsou marinovány jako uzené, kyselé, sladkokyselé a nově také na skandinávský způsob.

„Máme stálé zákazníky, i lidi, kteří přijdou koupit jen něco na ochutnání. Vybrat si může každý, v Ústí je kromě specialit zájem o hejky a sledě," dodal Josef Glover.