„První prodejnu jsme otevřeli už v roce 2000 na rohu Masarykovy a ulice Prokopa Diviše, teď ji posílila druhá prodejna, v které zákazníci najdou celý náš sortiment," uvedla majitelka pekárny Jana Šubrtová.

Oblíbený chleba

Třebenickou pekárnu ale znají ústečtí zákazníci mnohem déle, své výrobky a hlavně proslulý Třebenický chléb dovážela do zdejších samoobsluh od roku 1993.

„Je to nejoblíbenější výrobek z naší produkce. Lidé na něj čekali v obchodech, až ho přivezeme, a velmi žádaný je dodnes," uvedla Jana Šubrtová. Chléb přitom žádné zvláštní ingredience neobsahuje. „Základem je kvalitní pšeničná mouka, ostatní přísady a postup jsou naším výrobním tajemstvím. Ale mohu prozradit, že úspěšný je proto, že je to dobře udělaný a dobře zpracovaný chleba," dodala Jana Šubrtová.

Zájem je i o další výrobky z Třebenic, kromě pečiva jako jsou rohlíky, housky, loupáčky, také o koláče anebo o různé zákusky a cukrovinky.

Rohlík na přivítanou

„Za vším stojí spousta ruční práce, takže výrobky mají domácí charakter, lidem chutnají, a proto je rádi kupují," je přesvědčena Jana Šubrtová.

Pekařství Třebenice má své prodejny v Litoměřicích, Lovosicích, Teplicích, Mostě, Litvínově, Kadani, Chomutově, Žatci, v Praze a samozřejmě také v Třebenicích.

Prodejna v ústecké Revoluční ulici má otevřeno od 6.00 do 17.30. Na přivítanou nabízí zákazníkům rohlík za jednu korunu.

Třebenická pekárna otevřela nový obchod.