Motto – „Nejlepší reklamou je dobře odvedená práce.“


Důvodem, proč jsme do dílny pana Čiháka přišli, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana ústeckého regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Do soutěže ho nominovaly čtenářky Ústeckého deníku Eva Šlégrová a Dagmar Škvárová, kterým zvelebil jejich byty a udělal z nich útulné domácí klícky.
Úspěch svého podnikání připisuje Radek Čihák tomu, že má heslo „Nejlepší reklama je kvalitní a dobře odvedená práce“. Zákazníci ho poté doporučují dál. Nejlepší odměnou je pro něho, že má neustále dost práce a nemá nouzi o nové zákazníky.

Pana Čiháka jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Vyučil jsem se truhlářem. K práci se dřevem mě přivedl děda. Už před lety mi říkal, že přijde doba, že toto řemeslo bude mít zlaté dno. Měl pravdu,“ vyprávěl Čihák.
„Podnikám sedmým rokem a práce přibývá. Dnes už se mladí lidé neženou do učebních oborů jako je truhlář, tesař nebo zedník. Řemeslníci jsou v dnešní době žádaní,“ pokračoval truhlář.

Radek Čihák si ve své živnosti ale odvede práci sám od a až do zet. „Když mě osloví zákazník, jedu k němu domů se vzorkovníkem. Dohodnu s ním rozměry nábytku a cenu. Poté přichází práce v dílně. Jako poslední fáze zakázky je cesta k zákazníkovi a nábytek mu namontovat v jeho domě nebo bytě,“ řekl ke své každodenní pracovní činnosti Čihák.

A na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Mým největším odreagováním jsou dva psí mazlíčci – belgický ovčák Deny a Riky. Věnuji se sportovní kynologii. Chodím se psy na soutěže ve stopování nebo aportu. Také jezdíme na výstavy belgických ovčáků,“ doplnil Čihák.