To společnosti AOC umožní dále zlepšovat své služby a zásobování zákazníků ve střední a východní Evropě a v Německu a taktéž zpřístupnit evropským zákazníkům nové produkty (například na bázi recyklovaných polyesterů).

Provoz polyesterů pro společnost AOC produkuje tyto pryskyřice již několik let. Je vybaven nejen nejmodernějším zařízením pro výrobu nesaturovaných polyesterových pryskyřic, ale také unikátní technologií k produkci zelených pryskyřic na bázi recyklovaného polyesteru.

AOC, Kaprain a Spolchemie dohodu podepsaly 15. října. Společnost AOC provoz převezme v nejkratší možné lhůtě během 4. čtvrtletí tohoto roku. Pro společnost AOC akvizice představuje významný přírůstek do celosvětové sítě jejích poboček.

Šmejdi se snaží vylákat ze seniorů peníze všemi možnými způsoby
Pozor na podvodníky, radí policie seniorům z Ústeckého kraje

„Tato akvizice významně posílí pozici společnosti AOC na trzích střední a východní Evropy i v Německu a umožní nám zůstat jedním z nejsilnějších výrobců v regionu,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti AOC Joe Salley. „Akvizice je také dokladem našeho velkého zájmu o toto odvětví. Díky spolehlivému zabezpečení dodávek a možnosti trvalé technické spolupráce navíc budeme moci prohloubit vztahy s našimi zákazníky.“

„Se společností AOC spolupracujeme již delší dobu, poskytujeme jí vysoce kvalitní služby a dodáváme jí velké objemy polyesterových pryskyřic,“ dodává Romana Benešová, výkonná ředitelka skupiny Kaprain. „Velmi mě těší, že jsme touto transakcí našli pro tyto produkty vhodného majitele. Spolchemie se nyní bude moci soustředit na svou hlavní činnost, tedy výrobu chlorovaných uhlovodíků a epoxidových pryskyřic.“

„AOC dodává kvalitní pryskyřice pro výrobu kompozit již přes 50 let a na trhu s těmito produkty je uznávaným lídrem v kvalitě a inovacích,“ poznamenává Stefan Osterwind, ředitel AOC pro oblast EMEA. „Díky této změně může společnost AOC výrobu lépe uzpůsobit svým potřebám a využít svých znalostí získaných po celém světě. Bude také moci v regionu rozšířit portfolio svých produktů, mimo jiné o pestrou škálu speciálních pryskyřic. Produkty na bázi recyklovaného polyesteru budou zároveň dostupnější evropským zákazníkům.“

O společnosti AOC

AOC je předním světovým dodavatelem pryskyřic a speciálních materiálů, které zákazníkům umožňují vytvářet odolné, trvanlivé a víceúčelové produkty a komponenty. Díky svému silnému výrobnímu i vědeckému zázemí po celém světě úzce spolupracuje se svými zákazníky, kterým dodává vysoce kvalitní a spolehlivé služby a produkty a je tvůrcem inovativních řešení pro budoucnost. Společnost AOC pomáhá svým zákazníkům nalézt optimální řešení jejich potřeb, řešení, kterým můžete věřit.

O skupině Kaprain

Kaprain je významná česká investiční skupina, která vznikla v roce 2013. Skupina je aktivní ve třech klíčových sektorech, jimiž jsou průmysl, nemovitosti a finance. Společnost se zaměřuje na projekty, v nichž může využít své bohaté zkušenosti z oblasti reorganizace a revitalizace společností. V rámci průmyslového sektoru významně investovala do Spolchemie a tuto jedinečnou společnost plánuje rozvíjet i nadále. Skupina má také nezanedbatelné investice v telekomunikacích a v posledních letech významně roste podíl nemovitostí.

O společnosti Spolchemie

Spolchemie je předním evropským výrobcem speciálních epoxidových pryskyřic a systémů, hydroxidu draselného a sodného, anorganických derivátů a dalších chemických produktů. Za svou dlouhodobou úspěšnost a růst vděčí silnému výrobnímu zázemí, integrované výrobě, rozsáhlým inovacím a schopnosti provádět kvalitní výzkum a vývoj, díky němuž je také držitelem mnoha patentů a certifikátů. Spolchemie sídlící v severočeském Ústí nad Labem patří se svou více než stošedesátiletou historií k nejstarším světovým výrobcům chemikálií. Přes 88 % své produkce vyváží do zahraničí.