Tak nějak to vypadalo v Masarykově ulici, kde v jednom z paneláků vypukl požár. Příčiny jeho vzniku zatím nejsou jasné.

„No, nepříjemné to bylo, museli jsme do deště a nevěděli jsme, jestli nám doma také všechno neshoří,“ líčila hrůzný zážitek jedna z obyvatelek věžáku. „V tom zmatku jsem si zapomněla doma nějaké nezbytnosti. Naštěstí mi je donesl strážník,“ řekla den po požáru seniorka, která se bála zveřejnit jméno.

„Spobyt si tam natahal kdejakou svoloč a teď s ní jsou problémy,“ dodala s tím, že dům prý má už asi i starou elektroinstalaci.

Okolo incidentu se objevily také spekulace na internetové diskusi Deníku. Reagují na to, že stále ještě není známo, proč začalo hořet. „Nikde jsem se nedočetl, proč to vůbec baflo? Že by nějaká ilegální varna?“ spekuloval čtenář, jenž se tu pojmenoval jako Matěj.

Milan Rudolf z ústeckého ředitelství Hasičského záchranného sboru k tomu uvedl, že evakuovat museli tři patra nad hořícím bytem a dvě pod ním.

„Pro lidi, kteří museli narychlo opustit své byty, ihned magistrát přistavil autobus. Požár nahlášený ve čtvrtek ve 20.48 hod. byl hasiči v 21.20 lokalizován,“ uvedl Rudolf.

„Zásahu se zúčastnili ústečtí hasiči a hasiči Českých drah i jednotka dobrovolných hasičů z Velkého Března,“ dodal s tím, že příčina požáru je vyšetřována. Hořelo ve čtvrtém patře panelového domu za obchody u Hraničáře.

Jak uvedl ředitel městské policie Pavel Bakule, u zásahu hasičů asistovalo 11 strážníků. „Vyváděli obyvatele a některým museli donést osobní věci. Žijí tu už starší i nemocní, co špatně chodí. Muselo to pro ně být hodně nepříjemné. Snažili jsme se jim pomoci, jak to šlo. Vypomáhali i strážníci ze Střekova.“

Strážníci evakuované odváděli do autobusu. Ten přes magistrát přistavil ústecký dopravní podnik. „Autobus pro obyvatele domu, ve kterém hořelo, jsme přistavili proto, aby měli kde dočasně nalézt útočiště. Požádali nás o to hasiči a městská policie. Dopravní podnik samozřejmě rád vyhověl,“ vysvětlil ústecký mluvčí Milan Knotek.

Naštěstí vše dobře dopadlo a nikdo nemusel strávit noc v hotelovém pokoji. Po zkrocení červeného kohouta se pak strážníci střídali ve střežení domu s republikovou policií.

Mluvčí krajského ředitelství policie Jana Matonohová pak dodala, že se zásah obešel bez zranění. „Pouze jeden z obyvatel domu a dva policisté se nadýchali kouře a bylo nutno jim poskytnout ošetření,“ dodala s tím, že ani policie ještě příčiny požáru nezná.

Zpracovali Janni Vorlíček a František Roček