Při požáru bytu v ulici Wolkerova totiž zemřeli dva muži ve věku 71 a 63 let.

Jeden z mužů pravděpodobně kouřil v posteli a usnul. Poté vznikl požár a oba se udusili. První zpozorovala požár sousedka, která bydlí nad bytem obou mužů a cítila od podlahy kouř.

Na místo dorazili společně s hasiči jako první policisté z obvodního oddělení Lovosice. Po vniknutí do bytu našli jednoho muže již mrtvého a druhého se snažili oživit. Poté ho předali záchrance, která dorazila vzápětí. Bohužel i tento muž zemřel.

Evakuovali 18 lidí

„Na místo vyjely s cisternovými automobilními stříkačkami jednotky PS Lovosice, PS Litoměřice, SDH Třebenice a SDH Chotiměř. Hořel byt 2+1 v třípatrovém panelovém domě. Dům byl silně zakouřen. Jednotky evakuovaly 18 obyvatel domu. V bytě byla nalezena dvě bezvládná těla mužů. Ani jednoho z nich se nepodařilo oživit. Požár zasáhl jeden pokoj a část kuchyně. Pravděpodobná příčina požáru: kouření v posteli,“ informoval Lukáš Marvan, mluvčí hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje s tím, že škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc Kč. Na místo kromě hasičů a policistů vyrazili také zdravotníci z litoměřické a ústecké nemocnice.

Názory na soužití obou seniorů se liší. „Byli trošku bordeláři, občas nosili do bytu věci z popelnic a z bytu vycházel nepříjemný zápach,“ říká jedna z obyvatelek domu, která nechtěla být jmenována.

„V bytě bydleli dva staří muži, tak co chcete čekat za pořádek,“ říká majitel bytu, který ho před nedávnem koupil a muže zde měl jako nájemníky.
„Je mi jich opravdu líto, nebyli to špatní lidé, spíše takoví starší pohodáři,“ sdělil muž z Třebenic, kterému byt patří.

„Je to tragédie, nic takového si tady dlouho nepamatuji,“ uvedla Jiřina Hajská z Lovosic. „Toho mladšího muže jsem znala, chodil si tady do trafiky pro cigarety. Zrovna předevčírem jsem ho tady viděla,“ dodala rozrušená žena nedaleko místa tragédie.