„O dvě patra níž než vypukl požár, byli dva lidé. Na náš pokyn budovu opustili. Jeden z nich se nadýchal kouře,“ informovali ústečtí hasiči na sociální síti Facebook.

Ústecké podchody jsou ozdobou i katastrofou severočeského města.
VIDEO: Ústecké podchody straší i baví. Nejděsivější najdete poblíž Setuzy

Psali jsme o hotelu Máj…

Bezdomovci, narkomani a zloději kovů dokončují zkázu kdysi luxusního Interhotelu Máj na Severní Terase. V době své nejlepší slávy míval roční obrat kolem dvaceti milionů korun. Ubytovávali se v něm hosté ze západní Evropy a vraceli se sem. Pak jej získal v restitučním řízení současný majitel Jaromír Houžvička a začalo to s ním pomalu jít od desíti k pěti. Netrvalo dlouho a svého času vyhlášený podnik zkrachoval. Dnes je noční můrou města i jeho obyvatel.

Focení je velké hobby Martina Vodňanského z Ústí nad Labem.
VIDEO: Kostel v louži i Klaus na Míráku. Snímky ústeckého fotografa lidi baví

Na pokračující devastaci stavby se podepsaly časté požáry a rozkrádání všeho, co lze prodat. Od kovových zábradlí, přes elektroinstalaci, po nádobí, obklady a cokoli dalšího si vzpomenete. Po letech marných výzev, dokonce i nabídek na odkoupení nejen od developerů, ale i od města, situace dospěla do bodu, kdy Ústí nad Labem podle slov svého primátora Petra Nedvědického (ANO) požádalo stavební úřad o vydání demoličního výměru, a to kvůli nebezpečnosti ruiny.  VÍCE ZDE

Zimní Malečov.
FOTO: Zimní pohádka v Malečově. Podívejte se na krásné snímky