"K události jsme vyjeli v 10.49 hodin," potvrdil operační důstojník ústeckých hasičů. Hořet začalo ve čtvrtém patře, odkud se oheň postupně rozšířil až do šestého poschodí. Z kdysi vyhlášeného hotelu, který byl v devadesátých letech chloubou Severní Terasy, začali rychle vybíhat bezdomovci.

Černovlasá žena dokonce vyběhla bez jakýchkoli věcí, pouze v náručí pevně držela kočku, o kterou se v jednom z vyhořelých pokojů starala.

Oheň se postupně prohořel do dalších pater, další požár pak současně s tím propukl i v devátém patře. Hustý černý dým následně zahalil celé sídliště na Skřivánku a silný vítr hasičům jen komplikoval práci. Na místě dohlíželi také městští strážníci a státní policisté.

Zajímavá atrakce

Z požáru, který se stále postupně rozšiřoval do dalších pater, se stala zajímavá podívaná. Hloučky lidí stáli například ve svahu pod hypermarketem. "Šel jsem kolem, když se kouřilo jenom z jednoho okna. Nepřikládal jsem tomu důležitost. Ale když jsem zjistil, že kouř začíná houstnout, zjistil jsem, že hoří na více místech," uvedl kolemjdoucí Petr Sýkora.

Podle mladíka, který okolo také procházel, se oheň rozšířil velmi rychle. Větší počet ohnisek požáru potvrdil také operačí důstojník hasičů. "V budově hořel odpad, a to hned na několika místech," dodal.

Rozepře

Mezi dvacítkou bezdomovců bezmocně vzhlížejících do požárem likvidovaných pokojů se ovšem projevily rozepře a spory o to, kdo za oheň může.

"Hořet začalo při vaření v kuchyni, ale ta je na druhý straně," vysvětlovala dívka s culíkem a v červeném triku jiné ženě bez domova. "Nemluv na mě, vím, žes to způsobila ty," zněla odpověď černovlasé ženy, které přitakával její sousedé.

Do toho z hotelu v místě, kde kdysi bývala recepce, vyšla další žena. "Máš vykopnutý dveře a v celym pokoji máš tak deset čísel vody," pronesla a pokračovala dál k hloučku lidí bez domova.

Zásah ukončen

Na likvidaci celého požáru se podílely tři hasičské jednotky. "Na místě jsme měli profesionální ústecké hasiče, drážní hasiče a dobrovolné hasiče z Chuderova. Požár jsme zlikvidovali ve 13.14 hodin," uzavřel operační důstojník ústeckých hasičů. Během požáru nebyl nikdo zraněn.