Hořel tam nepořádek a starý nábytek, který v neobývaných prostorách nahromadili různí přebývající. „Nacházelo se tam šest lidí. Pět jsme vyvedli ze zakouřených prostor, jednoho s popáleninami. Jeden člověk vyskočil z okna druhého podlaží. Zranil se a také byl popálený,“ uvedl vedoucí operačního střediska hasičů Jan Rudolf.

Zranění byla podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná. "Jednoho muže transportoval vrtulník do popáleninového centra nemocnice Královské Vinohrady. Druhého převezla sanitka tamtéž," uvedl. 

O požáru informovala hasiče Sonia Vršínská, které vede na nedaleké dráze inline příměstský tábor. "Místo klidného přebírání dětiček jsem hned ráno musela při příchodu volat hasiče a sanitku pro ošklivě popálené obyvatele ruiny hotelu Máj. Záchranné složky mají můj obdiv, že zasahují v takovýchto podmínkách," uvedla na své facebookové stránce Vršínská.  

Požáry nejsou v tomto nevyužívaném objektu ničím výjimečným. V bývalém hotelu hoří často. Tentokrát se ústečtí hasiči popasovali se živlem do půl hodiny, kdy ho dostali pod kontrolu. Zásah mohli ukončit před devátou hodinou.