Druhý stupeň poplachu byl vyhlášen u požáru travního porostu u Proboštova na Teplicku. Zasahovalo tam sedm hasičských jednotek. Další požáry hasiči likvidovali na Litoměřicku, Lounsku, Ústecku, Žatecku a Mostecku. Celkem šlo o jedenáct požárů trávy.

Na Lounsku, Mostecku a Teplicku likvidovali hasiči také požáry lesního porostu. Hořelo u Vroutku, Lomu a Hrobu. Jak hasiči informovali, u Vroutku zasahovalo pět jednotek a u Lomu čtyři jednotky. Nešlo jen o nezákonné vypalovaní trávy ale také o nezvládnuté pálení přírodního odpadu.

Hasiči každoročně upozorňují, že je vypalování porostů zákonem zakázáno a za jeho porušení hrozí vysoké pokuty. Zákon nezakazuje pálení shrabané trávy, listí či klestu, i pro tuto činnost však platí určitá pravidla a omezení. Hlavní povinnost, kterou musí každý splnit, je ohlašovat každé pálení na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Pálení lze nahlásit z pohodlí domova po internetu pomocí jednoduchého formuláře nebo telefonicky.