Jak uvedl mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan, kvůli požáru muselo areál opustit dvaadvacet zaměstnanců.

„Celou událost máme hlášenou, jako výbuch na lince ve výrobně. Požár se rozšířil na dvě budovy závodu, protože postupně začal hořet materiál, ze kterého se prskavky vyrábějí. Na místo byl přivolána i jednotka z termokamerou k lokalizování ohnisek požáru. Hasiči rozebírali střešní konstrukce budov a vyhledávali skrytá ohniska požáru. Ten jsme lokalizovali zhruba za dvě hodiny,“ doplnil Marvan.

Karel Dostál z ústecké záchranné služby potvrdil ošetření dvou pálených zaměstnanců.

„Ženu letecká záchranná služba přepravila vrtulníkem na popáleninové centrum do Vinohradské nemocnice. Muž byl převezen do Masarykovy nemocnice,“ řekl Dostál.

Mluvčí Krajské zdravotní a.s., pod kterou spadá Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem uvedl, že muže ošetřili ambulantně a propustili do domácího léčení. „Šlo o popáleniny ruky, které ošetřili popálenému zdravotníci akutního příjmu Emergency,“ řekl Vondra.

Sami zaměstnanci nechtěli nešťastnou událost komentovat. „Nic neřeknu a běžte za bránu,“ zněly agresivní výkřiky zaměstnanců.

Ani vedení společnosti Drutep, které sídlí v Teplicích nechce prozatím celou událost komentovat. Spojovatelka pouze na telefonáty odpovídá, že vedení společnosti je mimo firmu.

Výrobna prskavek v Neštěmicích je pobočkou firmy Drutep z Teplic, která vyrábí také aviváže, škroby na prádlo, tónovací malířské barvy, tuhé podpalovače nebo koupelovou kosmetiku.

Výroba prskavek má v Drutepu sedmdesátiletou tradici, jako první na světě začal vyrábět tvarované prskavky. Svou produkci vyváží do zemí Evropské unie a do Kanady. V závodě pracuje na výrobě prskavek asi 30 lidí.