Výbuch a následný požár vyhnal nájemníky z panelového domu v ulici Anežky České v Krásném Březně.

V kuchyni přízemního bytu sedmipatrového činžáku ve středu odpoledne explodovala neznámá látka. Podle očitých svědků sloužil byt jako varna drog.

„Dva evakuovaní lidé skončili po nadýchání se kouřem v péči záchranářů. Údajný viník stačil ještě před nehodou z místa utéct," informoval šéf ústecké policie Vladimír Danyluk.

Policisté evakuovali kvůli možnému nebezpečí celý vchod. Lidé pak postávali na trávě před panelákem. „Koukal jsem na televizi, když v tom se ozvala hrozná rána. Za chvíli už mi bouchali na dveře hasiči, ať jdeme ven," popsal situaci Josef H.

Problém s drogově závislými lidmi není v této lokalitě ojedinělý. „V tom bytě žijí feťáci, kteří vaří a distribuují drogy. Před dvěma lety tu zasahovala policie," řekla nájemnice, která nechtěla zveřejnit jméno.

Na místo musel dorazit i statik, aby dům před návratem nájemníků prohlédl. „Objekt nebyl výbuchem poškozen. Všichni nájemníci se mohli vrátit do svých bytů. Příčinu požáru šetříme," řekl zasahující policista Ladislav Kašpárek.

Dům posléze zkontrolovali i pracovníci plynárenské společnosti, kteří měřili uvnitř bytu, zda nikde neuniká plyn, který by mohl napáchat ještě větší škody.

Podle zjištění redaktorů Deníku se k požáru sjely hlídky ze tří obvodních oddělení  ústecké policie.

Na sídlišti v Krásném  Březně se případy varen návykových látek evidují často. Ale „vaří" se i jinde v Ústí. Před lety na Střekově  výbuch zdemoloval střechu domu.