deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Rodiny rukojmích v Gaze jdou do Jeruzaléma: Odpoledne v hlavním městě zakončí čtyřdenní pochod demonstrací, požadují co nejrychlejší návrat svých blízkých.
Německo významně posílí azylové řízení: Ministryně vnitra Faeserová oznámí, že příslušný úřad doplní další pracovníci, azylové řízení chce digitalizovat.
Z Ostravy vyráží Gumbalkan: Tradiční týdenní cesty přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska se účastní 300 aut s cenou do 25 tisíc nebo starších 33 let
Oleksander Syrskij chystá změny ve velení: Nový vrchní velitel ukrajinské armády naznačil, že vymění některé velitele brigád na východě. Není s nimi spokojen.
Apple ukončil vývoj vlastního elektroauta: Projekt provázený řadou komplikací a nezdarů firma zastavila tento týden, stál ji asi 10 miliard dolarů.
Náchodsko si připomná výročí Bedřicha Smetany: Rodina slavného skladatele, který se narodil před 200 lety, žila v Novém Městě nad Metují.
Češi v NHL: Lukáš Dostál kryl hokejistům New Jersey 52 střel včetně trestného střílení a dovedl Anaheim k vítězství 4:3.
Petrohrad hlásí dronový útok: Gubernátor oblasti uvedl, že byly poškozeny dvě budovy, online média spekulují o náletu na ropnou rafinerii.
Francouzská tajná služba prověřuje proruské vlivy: Zaměřuje se na kampaň před volbami do europarlamentu a monitoruje jednoho z exeuroposlanců ultrapravice.
Demolice mostu omezuje dopravu v Havířově: Kvůli pracím na rekonstrukci železnice je omezený provoz na výpadovce z města na Ostravu. Libušín po požáru ožil: Oblíbená historická chata na Pustevnách po deseti letech od neštěstí znovu láká návštěvníky.
Americký Oregon ruší legalizaci drog: Obě komory státního parlamentu schválily zákon znovu zakazující držení malých množství návykových látek.
FIFA odmítá modré karty: Šéf světového fotbalu Infantino se postavil proti návrhu na změnu pravidel, který by zavedl vyloučení na deset minut.
Dron zasáhl auto na jihu Libanonu: Při útoku zemřeli tři lidé, podle izraelským médií ve voze cestoval vysoký činitel Hizballáhu.
Účast u voleb v Íránu zřejmě byla malá: Neoficiální odhady uvádí, že hlasovalo asi 40 % lidí, což je nejméně od islamistické revoluce v roce 1979.
Obézních lidí je už přes miliardu: Podle dat z roku 2022 se tato situace týká 159 milionů dětí a 880 milionů dospělých, uvedla studie v Lancetu.
Keňa pošle policisty na Haiti: Africká země má vést misi OSN k potlačení gangů, které ostrovní stát rozvrátily, chystá k nasazení tisíc lidí.
Při požáru na Frýdecku zemřel člověk: Hasiči našli tělo bez života při likvidaci požáru v Návsí, okolnosti prověřují vyšetřovatelé.
Archeologové mají nový nález z Pompejí: V nově zkoumaném domě ve městě zničeném výbuchem Vesuvu odkryli hodnotné starověké fresky a další výzdobu.
FBI prozkoumá trosky nalezené u Aljašky: Z moře je vyzvedli rybáři, vyšetřovatelé budou zjišťovat, zda nejde o například o zbytky nezjištěného výzvědného balonu.
Ruské drony zabíjely v Oděse: Po zásahu domu v ukrajinském přístavním městě zemřely 3 osoby, včetně malého dítěte, zraněných je 7.
Pronikl první na Kapitol: Porota ve Washingtonu uznala vinným muže, který 6. ledna 2021 vpadl po bitce s policií do budovy Kongresu.
Paniku ze štěnic zneužilo Rusku, říká Francie: Loňský vzestup případů obtížného hmyzu ruská propaganda zesilovala a provokovala, tvrdí úřady.
Ruská policie zatýkala: Po pohřbu Alexeje Navalného zadržela zatím kolem stovky lidí, uvádí nezávislá média.
Dnes bude zataženo až oblačno: Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě a při déletrvající mlze kolem 10 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C.