deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zbraně pro Ukrajinu: Spojené státy zemi nedodají bojové letouny F-16, o které Kyjev žádá. Podle Macrona není dodávka stíhaček vyloučená.
Marilyn Manson měl sexuálně obtěžovat nezletilou: Hudebník čelí dalším obviněním ze sexuálního zneužití. Podle žaloby v 90. letech několikrát napadl nezletilou dívku.
Babiš čelí kritice za navádění k hazardu: Schillerová věří, že šéf ANO skutečně poškozeným peníze vrátí, sdělila v rozhovoru s iRozhlasem.
Těžaři ztratili vysoce radioaktivní kapsli: Australská společnost se za ztrátu na 870 km dlouhém úseku západní Austrálie omluvila. Úřady pročesávají silnice.
V Jakartě spálili švédskou vlajku: Před švédským velvyslanectvím se v shromáždili protestující v demonstraci proti spálení koránu ve Stockolmu.
Polsko zvyšuje výdaje na obranu: Tato změna je údajně nutná kvůli válce na Ukrajině. Premiér chce zvýšit vojenský rozpočet z 2,5 % HDP na 4 %.
Španělský soud poslal Maročana do vazby: Muž podezřelý z útoku samurajským mečem ve dvou kostelech na jihu Španělska čelí obvinění z terorismu.
Audit hradní správy: Hrad posunul termín odevzdání jeho výsledku, který si objednal od firmy BDO Audit.
Americký záchranný plán: Podle Bidena ho v Kongresu schválili bez jediného hlasu republikánů. Pomůže hasičům, zdravotníkům i učitelům.
Cena ruské ropy: Ruská vláda zakázala domácím vývozcům ropy a celním orgánům akceptovat cenový strop na ropu zavedený Západem.
Ameriku zasáhnou ledové bouře: Na nebezpečné zimní počasí si bude muset dát pozor 18 milionů lidí od Texasu přes Oklahomu až po Západní Virginii.
Telefonát Pavla a tchaj-wanské prezidentky: Světové agentury tvrdí, že tím vyslal jasný signál, kde stojí. Agentura Reuters to označila za diplomatický převrat.
Tělo sestry našel tři a půl roku po její smrti: Našel ho v květnu roku 2021 v bytě v Surrey. Rodina Laury Winhamové viní z její smrti sociální a psychiatrické služby.
Útočník v bruselském metru: Tři lidi agresor zranil, z toho jednoho vážně, uvedla policie. Zadržený měl v minulosti údajně psychické problémy.
Tanky Ukrajině: 31 slíbených tanků M1 Abrams dodá USA až koncem letošního roku či na začátku roku příštího, uvádí TWP.
Kojenec zemřel měsíc po vrácení k matce: Dítě z Ohia bylo nedávno obětí únosu. Zemřelo v sobotu po převozu do nemocnice. Příčinu smrti policie neuvedla.
Střelba v kalifornském městě Half Moon Bay: Motivem k masové střelbě mohl podle prokurátora být účet za opravu v hodnotě 100 dolarů, tedy necelých 2 200 korun.
Nejlepší restaurace na světě zavírá: Kodaňský gastropodnik Noma oznámil, že skončí. Oficiálně zavírá proto, že se jeho chod ekonomicky nevyplácí.
Přednes Medveděva v ruské televizi: Mluvil o tom nevyhnutelné smrti Polska a o tom, že dobývání a násilí byly tou nejpřirozenější a nejlegitimnější věcí.
Pavel se sešel s šéfem BIS Koudelkou: Probrali nastavení vztahů a další spolupráci. Pavel počítá s pravidelným schůzkami, uvedl na Twitteru.
Dealera soudí za smrt diabetičky: Osmadvacetiletá žena z Ostravy měla po užití pervitinu otok mozku. Muži hrozí až 18 let vězení.
Podporu Pavla jako zradu neberu, říká Vondrák: Babišova kampaň mi potvrdila, že se na prezidenta nehodil, sdělil místopředseda hnutí ANO iRozhlasu.
Pohřešuje se 37letý Martin: Policie hledá u Kolína muže, který trpí schizofrenií se sebevražednými úmysly. Včera se nevrátil do chráněného bydlení.
Zemřel americký lyžař Kyle Smaine: Zahynul v lavině v Japonsku ve věku 31 let. O jeho smrti informovala jeho manželka na Instagramu.
Zahraniční politika Pavla: Nově zvolený prezident nyní s vládou řeší, kdo povede jeho zahraniční odbor a kdo jej doprovodí při cestě na Ukrajinu.