deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

O víkendu může být 15 stupňů: Teploty se ale na západě a východě republiky mohou výrazně lišit. V sobotu bude hodně oblačnosti a občas zaprší.
Na Metu si stěžuje osm spotřebitelských organizací: Je mezi nimi i český dTest. Vadí jim, jak firma shromažďuje údaje uživatelů. Porušuje pravidla unie o ochraně soukromí.
Interrupce ve Francii: Senát hlasoval drtivou většinou pro zakotvení práva na potrat v ústavě. Pro bylo 267 hlasů, proti 50.
Kauza tenisových dotací: Soud poslal do vazby šéfa svazu Ivo Kaderku i člena dozorčí rady organizace Vojtěcha Flégla. Další osoby propustil.
Tuvalské priority: Nová vláda se zavázala, že bude i nadále udržovat diplomatické styky s Tchaj-wanem namísto přechodu k Číně.
Emeritní profesorka je spásou pro chudé mediky: Ruth Gottesmanová věnovala miliardu dolarů lékařské fakultě v Bronxu a umožnila tak studentům získat vzdělání zdarma.
Británie jedná o asistovaném umírání ve stáří: Jeho povolení nezhoršuje péči v závěru života, lidé by měli mít možnost volby jak zemřít, tvrdí britští poslanci.
Pákistán pod tlakem dluhů: Čína poskytla zemi půjčku dvou miliard dolarů, potvrdil ministr financí Šamšad Achtar. Mají o rok déle na splacení.
Válka v Pásmu Gazy: Od začátku války Izraele s Hamásem bylo v Gaze zabito více než 30 000 lidí, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.
Pád vrtulníku do oceánu v Norsku: Zemřel jeden člověk a pět se zraněnilo, uvedla policie. Dočasně je zastavená doprava k ropným a plynovým plošinám.
Ceny pohonných hmot za týden opět stouply: Tempo zdražování ale zpomalilo. Benzin zdražil o šest haléřů na 38,40 Kč/l a nafta o 10 haléřů na 38,65 Kč/l.
Konec konopí v Thajsku: Země do konce roku zakáže rekreační užívání marihuany. Její využití pro lékařské účely ale povolí.
Důsledky útoku na Kapitol: Soudkyně v Illinois zakázala Donaldu Trumpovi účastnit se republikánských primárek v tomto státě.
Jihokorejští lékaři musí dodnes skončit stávku: Když protesty neskončí, vláda hrozí pozastavením lékařských licencí a trestním stíháním.
Mexičané to budou mít v Kanadě opět složitější: Země obnoví pro mexické občany některé vízové povinnosti. Mexiko pohrozilo, že na oplátku učiní totéž pro Kanaďany.
Pomoc Ukrajině: Litva vyčlení více než 300 000 eur na podporu ukrajinských uprchlíků žijících v zemi, uvedl Kyjev.
Důchodová reforma: Jurečka chce představit návrh, která se týká dřívějších odchodů do penzí pracovníků v náročných profesích.
NASA považuje výkon modulu Odysseus za úspěch: Je první americkou sondou, která po půl století přistála na Měsíci. I přes komplikace ale nasbírala potřebná data.
Zázrak v Kalifornii: Záchranáři u města Carmel vytáhli do bezpečí muže, který před dvěma dny sjel s autem ze silnice a zřítil se z útesu.
Indičtí farmáři se znovu bouří: Požadují zákonné záruky minimální výkupní ceny všech plodin. Protestují jen několik měsíců před parlamentními volbami.
Dnešní schůze Sněmovny: Poslance čekají především písemné a ústní interpelace na členy vlády. Naposledy se jimi zabývali loni na konci října.
Jednání Visegrádské skupiny: Dnes se v Praze setkají předsedové parlamentů zemí V4. Připojí se k nim i zástupce Ukrajiny.
Hrozba zažehnána: Vůdci amerického Kongresu oznámili, že dospěli k dohodě, která má odvrátit hrozící kolaps vládních financí.
Válka na Ukrajině: Ruské jednotky pronikly do vsi Robotyne v Záporožské oblasti, kde se uchytily, tvrdí Kyjev.
Otázka českých farmářských protestů: Výborný bude dnes večer se zástupci Agrární komory a Zemědělského svazu jednat o návrzích na podporu zemědělství.