deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Německá fregata ukončila misi v Rudém moři: Od února pomáhala chránit bezpečnost plavby obchodních lodí, sestřelila několik dronů jemenských povstalců.
Britský premiér zvažuje brzké volby: Lídr konservativců Rishi Sunak je může vyhlásit na červen či červenec, ve hře zůstává ale i podzimní termín.
Na Šumavě vydatně sněží: Na hřebenech připadlo za 24 hodin až 20 centimetrů, běhen dne může připadnout dalších 5 - 10, hlásí meteorologové.
Hasiči na Orlicku zasahují kvůli sněhu: U Bystřece odklízí větve, které se lámaly pod tíhou pokrývky, aby zprůjezdnili silnici.
Britský soud potrestal pohledicový stalking: Uložil 2 týdny vězení ženě, která zpěvákovi Harry Stylesovi za měsíc poslala 8 tisíc papírových i elektronických vzkazů.
V hořícím autě zemřel člověk: Pražští hasiči zasahovali v noci u plameny zcela zachváceného vozu ve Strakonické ulici. Okolnosti úmrtí šetří policie.
Na Brněnskou přehradu se vrací lodi: V sobotu začíná 78. plavební sezona, do 10. května budou plavby jen o víkendech a svátcích, poté denně.
Francouzská policie zabavila chráněné pavouky: Rozbila síť obchodníků s chráněnými živočichy. Zajistila tisíce černých vdov i tarantule.
Koloběžkář se zodpovídá ze smrti motorkáře: Plzeňský soud projednává noční potyčku na silnici. Obžalovanému hrozí až 9 let vězení, doufá v podmínku.
České aerolinky loni přepravily 4,3 milionu lidí: Meziročně bylo cestujících o 5 % více, počet je ale na 62 % posledního předcovidového roku 2019.
Vojenskou základnou v Iráku otřásly výbuchy: Sídlí v ní proiránské milice, zemřela jedna osoba. K útoku se nikdo nehlásí, odpovědnost odmítly USA i Izrael.
Bitcoin prošel očekávaným halvingem: Snížení odměn pro těžaře kryptoměny na polovinu nastalo v noci na sobotu. Odehrává se pravidelně po několika letech.
Protestují za omezení turistů: Lidé na Kanárských ostrovech odmítají stavbu nových hotelů, žádají limity na množství rekreantů v oblasti.
Předáci Hamásu zvažují odchod z Kataru: Uvažují o přesídlení do Ománu či jiné země v regionu, příčinou jsou bezvýsledná jednání o rukojmích v Gaze.
Nehoda uzavřela silnici I/33 u České Skalice: Hasiči zasahují na obchvatu města u Říkova po srážce kamionu, 2 osobních aut a autobusu. Vyprostili jednu osobu.
Muž, který se zapálil v New Yorku, zemřel: Sebevraždu spáchal před budovou, kde začínal soud s Trumpem. Zanechal vzkazy o globálním spiknutí.
Velká cena F1 v Číně: Ve sprintovém závodu na 19 kol zvítězil Max Verstappen před Lewisem Hamiltonem a Sergio Perezem.
Severní Korea hlásí nové vojenské testy: Režim oznámil, že na západním pobřeží vyzkoušel balistickou raketu se super velkou hlavicí a novou protiletadlovou zbraň
Sobota bude deštivá: Přes den bude zataženo na většině území s přeháňkami, Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, nejnižší noční -1 až -5 °C.
Americká pomoc Ukrajině postupuje Kongresem: Návrhy zákonů prošly v pátek procedurálním hlasováním, konečné rozhodnutí má padnout v sobotu.
Polský premiér Tusk oznámil tažení proti špionům: Reagoval na zatčení Poláka podezřelého z práce pro Rusko. Všem, kdo pomáhají ruským službám slíbil tvrdou odvetu.
33. kolo italské ligy: Fotbalisté Juventusu remizovali v předehrávce v Cagliari 2:2 a na 3. místě tabulky mají náskok 4 body.
Britští poslanci chtějí poslat čluny Ukrajině: Navrhují bojující zemi předat plavidla zabavená pašerákům lidí přes kanál La Manche.
Trestní soud s Trumpem začne v New Yorku v pondělí: Zazní úvodní řeči, oznámil soudce. Exprezident čelí obžalobě z manipulace účetnictví k zakrytí plateb pornoherečce.
Nehoda uzavřela silnici II/321 na Rychnovsku: Hasiči zasahují u Libel, srazila se tři auta. Záchranáři ošetřují 3 zraněné osoby.