deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Korupce s byty v brněnských Řečkovicích: Obvinili šest lidí, jeden je ve vazbě. Ohně ve vinohradech: V Březí chránili vinnou révu před mrazy.
Obraz barokního umělce Salvatora Rosy: Ukradené dílo se vrátilo do Velké Británie.
Zrušení účasti na jednání o penzích: ANO jej zdůvodnilo tím, že Fiala a Stanjura opakovaně deklarovali, ze reformu přijmou bez ohledu na jednání s opozicí.
Další mládě: V děčínské zoo se narodila samička oslíka. Dostala půvabné jméno.
Sankce na radikální izraelské osadníky: Evropská unie je dnes uvalila kvůli jejich útokům na Palestince na okupovaném Západním břehu.
Jurečka je připraven předložit reformu penzí: A to k jednání vládě. Očekával by od hnutí ANO odpovědnost místo politikaření a marketingu.
Unikát v Podyjí: Kromě pony z Exmooru se v národním parku pasou i pratuři.
Účast na pondělním jednání o reformě penzí: ANO ji podle prezidentské kanceláře zrušilo. Další jednání v současném formátu považuje Pavel za bezpředmětné.
Pravidla pro ukládání elektřiny: Asi je bude obsahovat energetický zákon. Umožní i vznik nezávislého srovnávače cen energií. Novelu podpořila Sněmovna.
Zhoršení bezpečnostní situace: Ministerstvo doporučuje českým občanům v Izraeli dbát zvýšené opatrnosti.
Jednání dolní komory Parlamentu: Opozice na sněmovním plénu opět kritizovala unijní migrační pakt.
U Máchova jezera staví vilu Helena Suková: Apartmán v okolí vyjde na 24 milionů. Krádež kulovnice: „Jsem v průseru,” volal policii myslivec z Ostravy. Solidarita v praxi: Kamarád založil sbírku pro rodinu, které vyhořel byt v Železném Brodě.
Kolik zaplatili dopravci za mýtné: V prvním čtvrtletí to bylo 4,01 mld. Kč, meziročně o 8,6 % víc. Za březen zaplatili 1,49 mld. Kč, meziročně o 9,5 % víc.
Dva útoků ozbrojenců Islámského státu: Ve vládou ovládaných oblastech Sýrie zabili 28 vojáků a provládních bojovníků.
Pavel Francouz ukončil kariéru: Hokejový brankář tak učinil ve 33 letech. Vítěz Stanleyova poháru s Coloradem aktuální sezonu ze zdrav. důvodů vynechal.
Letiště v Česku: Loni odbavila téměř 15 mil. cestujících, meziročně o 29 procent více a o 20 procent méně než v r. 2019 před pandemií.
Útok psa ve Žďáru: Odpovědnost nese útulek, ne pes, říká majitel. Zásah v OC Central v Mostě: Hasiči nacvičovali nouzový odtah z podzemních garáží.
Nový ředitel Správy Pražského hradu: Od soboty jím bude dosavadní šéf finančního odboru KPR Pavel Vyhnánek, oznámil Hrad. Nahradí Vladimíra Sonntaga.
Policisté z NCOZ obvinili šest lidí: Konkrétně z korupčního jednání v souvislosti se správou a hospodařením bytového fondu brněnské městské části.
Legendární hračka opět dobývá dětská srdce: Tatra 148 se rodí pod Ještědem.
Ve Francii zemřela 14letá dívka: Ta utrpěla zástavu srdce po čtvrtečním útoku nožem u školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku.