deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Tenistka Belinda Benčičová porodila dceru: Úřadující olympijská vítězka, Švýcarka se slovenskými kořeny, to oznámila na sociální síti. Plánuje i návrat na kurty.
Ukrajinské drony útočily na jihozápadě Ruska: Poškodily významnou ocelárnu v Lipecké oblasti, tvrdí zdroj agentury Reuters z ukrajinské rozvědky.
Policie hledá svědky tragické nehody u Kroměříže: Na silnici I/50 u Střílek sjela Octavia do protisměru, kde se srazila s Koroqem. Zemřela 1 osoba, 4 jsou zraněné.
Biden přijal nejmladší americkou rukojmí z Gazy: Do Bílého domu se podívala 4letá Abigail, která v zajetí Hamásu prožila 50 dní. Rodiče teroristé 7. října zavraždili.
Levicový mítink ve Stockholmu napadli útočníci: Skupina v maskách hodila do sálu dýmovnici a použila pepřové spreje, uvedla policie.
Taylor Swiftová překonala další streamovací rekord: Nové album americké superhvězdy přesáhlo na Spotify za týden miliardu přehrání.
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou stojí: Na vině je porucha zabezpečení, Správa železnic odhaduje obnovu provozu kolem jedenácté večer.
Rusko vetovalo návrh rezoluce OSN: Rada bezpečnosti projednávala výzvu k předcházení šíření jaderných zbraní do vesmíru.
Europoslanci schválili více práv pro kurýry Uberu: Cílem směrnice je větší ochrana a posílení postavení lidí, kteří pracují pro digitální platformy a rozvážkové aplikace
Arizona zrušila zákon potratů z roku 1864: Zákon bude platit ještě měsíce, rozhodnutí zřejmě ještě přezkoumá Nejvyšší soud státu, který zákon dříve potvrdil.
Škoda první sportovní čistě elektrické auto: Model Vision Gran Tourismo ale vznikl jen pro počítačovou hru Gran Tourismo 7 na konzolích PlayStation.
Mistrem slovenské extraligy je Nitra: Ve čtvrtém utkání finále porazili nitranští hokejisté Spišskou Novou Ves 2:1 v prodloužení. Klub získal svůj druhý titul
Španělský premiér zvažuje demisi: V reakci na vyšetřování aktivit své manželky se stáhne z veřejného vystupování. Rozhodnutí oznámí v pondělí.
Finále hokejové extraligy: Pardubice porazily v pátém utkání Třinec 3:0. Sérii vedou 3:2 a k titulu jim schází jediné vítězství.
Semifinále českého fotbalového poháru: Fotbalisté Plzně zvítězili v semifinále domácího poháru nad Zlínem 3:0 a po třech letech si v MOL Cupu zahrají finále.
Boeing vykázal ztrátu: V první čtvrtletí činila 355 milionů dolarů, méně než očekávali analytici.
Europoslanci kritizovali Maďarsko: V rezoluci odsoudili zákon o svrchovanosti, který má bránit údajnému vnějšímu zasahování do záležitostí státu.
Celostátní výbor lidovců kritizoval Svobodu: Bývalého předsedu vyzval, aby zanechal svým veřejných vystoupení, která vyvolávají kritiku a výzvy k odchodu ze strany.
Španělská policie vyšetřuje manželku premiéra: Begoña Gómezová, choť Pedro Sancheze, čelí podezření, že přijímala výhody od aerolinek, kterým stát pomohl v problémech.
Americké aerolinky budou platit za zpoždění: Vláda jim nařídila automaticky automaticky poskytnout náhrady za zrušené a významně zpožděné lety.
Závod na zpracování lithia by mohl být v Prunéřově: Uvedl pracovní skupina. Lokalita u elektrárny dostala přednost před Újezdečkem na Teplicku, kvůli odporu místních.
USA dodaly Ukrajině rakety dlouhého doletu: Vládní činitelé potvrdili, že bojující země nedávno poprvé dostala dlouho žádané střely ATACMS, už cílily na Krym.
Londýnský soud vydal na Slovensko dezinformátora: Daniel Bombic se v Británii ukrývá před stíháním pro extremismus, pomluvy a vyhrožování. Rozhodnutí je nepravomocné.
Vláda změnila systém emisních povolenek: Výnosy z jejich prodeje mohou jít jen na opatření ke snížení následků změn klimatu, stanoví návrh zákona.
Koalice chystá navýšení koncesionářských poplatků: Ministři zvažují valorizaci navázanou na inflaci, konkrétní návrh představí.