deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zásah píseckých policistů: Anonymní výhrůžka zavřela Alšovo náměstí. Evakuovali budovu spořitelny.
Cesta tchajwanského ministra zahraničí: Joseph Wu navštíví příští týden Evropu a 14. června se v Praze zúčastní bezpečnostní konference.
Tenisové Roland Garros: Miju Katóová a Tim Pütz ovládli smíšenou čtyřhru. Porazili Michaela Venuse a Biancu Andreescuovou.
Náročná akce: Australským záchranářům se podařilo osvobodit keporkaka z rybářských sítí.
Kdo je Jan Krkoška: Moravskoslezský kraj má nového hejtmana. Deník jej představuje.
Zemřel Karel Ašenbrener: Českému profesionálnímu hráči počítačové střílečky Valorant bylo devatenáct let. Byl znám pod přezdívkou Twisten.
Výměna řidičského průkazu: Čeká ještě letos přes půl milionu řidičů, zhruba 335 tisíc povinnou výměnu provedlo. Žádat o nový průkaz lze on-line.
Turistická sezona: Ministerstvo zahraničí zaznamenává ročně cca 150 úmrtí českých turistů, 300 uvězněných a 100 hospitalizovaných občanů.
Hokejová reprezentace: Budoucnost kouče Kariho Jalonena zůstává nejistá. Svaz rozhodne podle zprávy, kterou vypracuje generální manažer Havlát.
Prohlášení Národní rozpočtové rady: Dodržení schodku 295 miliard Kč je krajně nepravděpodobné. Možnosti úspor ve státním rozpočtu jsou dle ní omezené.
Tragédie u Moravské Třebové na Svitavsku: Tři lidé dnes zemřeli při nehodě tří osobních aut a jednoho nákladního. Silnice I/35 bude několik hodin zavřena.
Stavba přelivu na Orlíku za 1,78 mld. Kč: Nebude financována z Národního plánu obnovy. Peníze budou zajištěny z národních zdrojů, uvedlo Povodí Vltavy.
Budoucnost hokejové útočnice Aleny Mills: Ukončila ve 32 letech reprezentační kariéru. Jako kapitánka dovedla český tým ke dvěma medailím na mistrovství světa.
Policie stíhá úředníka za nicnedělání: Na 150 přestupků nechal ležet ladem. Rozhodnutí teplického soudu: Učitel dostal trest za pohlavní zneužívání dívek z církevní školy na Teplicku. Stovky podvodů: Trojice má na svědomí 130 obětí. Vzala si na ně téměř 600 úvěrů. Kriminalisté na tomto případu pracovali od roku 2021. Nástražné výbušné zařízení: Na několika pražských školách ohlásil anonym bombu. Někde to není poprvé. Rock for People: Brány hradeckého „rokáče” se otevřely, příjezd k letišti je ucpaný auty. Bylinky z Vlachovic slaví úspěch: Rodinná farma Květomluva je ekofarmou roku.
Zničení Kachovské přehrady: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal do Chersonské oblasti postižené záplavami.
Jednání Poslanecké sněmovny: Dolní komora bude moci jednat o změnách v důchodech případně i přes noc.
Zlínský festival rozdal ceny vítězům: Zlatý střevíček převzala i Zlata Adamovská.
Zelená citadela v Magdeburku: Nájemníci hýčkají stromy a mohou malovat po zdi. Citadela je skutečnou magdeburskou zelenou pevností a oázou přírody.
Útok ve Francii: Děti v parku pobodal syrský migrant, jenž ve Francii požádal v listopadu o azyl. Některé děti bojují o život.
Luhanskem otřásla série explozí: Separatisté mluví o britských střelách Storm Shadow.